Reprofoto: Interez.sk

Vitajte pri našom novom videu.

Nie iba minulosť nášho sveta je mimoriadne fascinujúca, ale aj to, ako si naši predkovia, ľudia žijúci na Zemi pred stovkou rokov alebo filmoví tvorcovia vo svojich šialených vizionárskych sci-fi predstavovali, že bude vyzerať život na našej planéte dnes. Niektoré z týchto predpovedí majú od reality ďaleko, ďalšie sú však až prekvapivo presné alebo dokonca predpovedali udalosti, ktoré sa skutočne stali. Takto si ľudia v minulosti predstavovali život v 21. storočí. 

Jean-Marc Côté sa spoločne s ďalšími francúzskymi umelcami pozreli do ďalekej budúcnosti a v rokoch 1899 až 1910 vydali sériu futuristických obrázkov, ktoré sú dnes známe ako Vízia roka 2000 z 19. storočia.

Na jednej z ich ilustrácií sa nachádza napríklad vyobrazenie prístroja, ktorý vám premietne na diaľku osobu, s ktorou si práve voláte. V tomto prípade musí byť ovládaný druhou osobou a zaberie celú miestnosť. V dnešnej dobe sa dá považovať za obdobu videohovorov, ktoré sú pre nás samozrejmosťou. A stačí nám ku nim smartfón, ktorý sa zmestí do vrecka. V 19. Storočí ale išlo o niečo nepredstaviteľné, čo skrslo v hlave možno iba vizionárom, akými bola aj táto skupina autorov.

Mimoriadne presné predpovede toho, ako sa bude žiť v dnešku sa pre niekoľkými rokmi podarili aj Billovi Gatesovi, obľúbeným kresleným Simpsonovcom alebo tvorcom sci-fi filmov.

Viac o ďalších predstavách ľudí z minulosti o tom, ako bude vyzerať život v dnešnej dobe, sa dozviete vo videu nižšie:

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články