Lucia Mužlová / / LifeHacking
Stáva sa aj vám, že mávate nával kreatívnej energie? Hľadáte na internete návody a neviete obsedieť, pretože by ste najradšej tvorili? Vtedy je najlepšie naozaj...

Stáva sa aj vám, že mávate nával kreatívnej energie? Hľadáte na internete návody a neviete obsedieť, pretože by ste najradšej tvorili? Vtedy je najlepšie naozaj začať načrtávať svoj nápad, poprípade si ho aspoň niekam poznačiť a vrátiť sa k nemu neskôr. V nasledujúcom článku sme pre vás pripravili tipy, ako si urobiť vlastné sviečky.

Ak máte doma nejaké staršie, poprípade obyčajné sviečky, alebo len odložený vosk, nechajte sa inšpirovať.

Kávovo-vanilková sviečka

sviečka2
helloglow.co
sviečka3
helloglow.co

Na výrobu takejto sviečky budete potrebovať: vanilkový lusk, kávové zrnká, vosk (napr. zo staršej sviečky), dlhší knôt, vhodnú nádobu – najlepšie keramickú. Vosk roztopíme, primiešame zrnká kávy a zrnká z vanilkového lusku. Do nádoby umiestnime knôt a držíme ho pinzetou, zatiaľ čo nalievame teplý vosk dovnútra. Na záver ešte navrch povtláčame zrnká kávy na ozdobu. Vďaka úžasnej vôni a dobrého pocitu, že ste niečo vyrobili, sa vo vašom domove budete cítiť ešte útulnejšie a príjemnejšie.

Cukríková sviečka

sviečka4
bethcakes.com
sviečka5
bethcakes.com

Máte doma malé farebné cukrovinky na zdobenie muffinov alebo cupcakeov? Tak určite vyskúšajte tento návod. Jediné, čo potrebujete, je vosk, pekný pohár – napríklad na zaváranie, knôt, ozdobné cukrovinky a trochu vody. Pohár najskôr vypláchnite vodou, aby bolo vnútro mokré. Potom pohár vysypte farebnou cukrovinkou, ktorá sa prilepí zvnútra na povrch a umiestnite na pár hodín do mrazničky. Neskôr už len stačí do vnútra umiestniť knôt a naliať horúci vosk. Môžete si byť istí, že táto pestrofarebná sviečka bude ladiť s každou izbou vo vašom dome.

Sviečka ukrytá v mušliach

sviečka6
burkatron.com

Toto je unikátny nápad! Ak ste boli cez leto pri mori a priniesli ste si mušle, máte ich len tak položené na poličke a občas sa rozčuľujete, že na ne len padá prach, skúste ich využiť inak. Jediné čo potrebujete je vosk, knôt a mušle. Postup je rovnaký, ako pri každej sviečke. Knôt si pridržíme a horúci vosk nalejeme do mušlí. Krásna dekorácia, ak máte napríklad obývačku zariadenú v námorníckom štýle.

Pokračovanie na ďalšej strane…

0
Komentovať (0)