Univerzita v Eindhovene, foto: Stephane Gaudry from Best, Netherlands [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons

Má IQ 145 a zrejme bude najmladším človekom s vysokoškolským diplomom.

Deväťročný Belgičan Laurent Simons sa chystá budúci mesiac dokončiť štúdium na univerzite v holandskom Eindhovene, kde získa bakalársky titul elektroinžiniera. Informovala o tom televízia CNN.

Simons, ktorý má IQ 145, tak prekoná doterajší rekord Američana Michaela Kearneyho, ktorý získal bakalársky titul z antropológie v roku 1994 vo svojich 10 rokoch.

„Ide o najrýchlejšieho študenta, akého sme kedy na univerzite mali,“ povedal pre CNN Sjoerd Hulshof z univerzity v Eindhovene. Podľa neho mal Simons individuálny študijný plán, podobne ako ho majú napríklad vrcholoví športovci.

Laurent Simons začal chodiť do školy, keď mal štyri roky. V šiestich rokoch začal stredoškolské štúdium, ktoré dokončil vlani, keď mal osem rokov. Potom nastúpil na univerzitu.


Rodičia malého Laurenta pre televíziu CNN povedali, že nechápu, ako sa z ich syna stalo zázračné dieťa. „Keď som bola tehotná, jedla som veľa rýb,“ uviedla s úsmevom matka Lydia. „Nechceme ale, aby sa bral príliš vážne. Robí to, čo ho baví,“ dodal otec Alexander. Podľa neho si Laurent okrem štúdia užíva život tak ako ostatné deti, najradšej sa hrá so svojím psom.

Malý génius z Belgicka už dostal niekoľko ponúk od rôznych univerzít. V pláne má štúdium medicíny a v budúcnosti by sa chcel venovať vývoju umelých ľudských orgánov.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )