Pixabay

Poznávanie vzdialených krajín nie je nezvyčajným cieľom, no pre veľkú skupinu ľudí je skôr naivným snom než reálnym krokom. Vďaka lietadlám sme bližšie k nepoznanému než kedykoľvek predtým, no nehovoríme o lacnom špáse. V nadchádzajúcich piatich spôsoboch sa dozviete, ako sa aj s priemerným platom dokážete pozrieť na vytúžené miesta.

Cestovanie lietadlom je v dnešných dňoch veľmi populárna forma dopravy. Už dávno neplatí, že letieť do vysnívanej destinácie je súčasťou luxusného života či výsady medzinárodných obchodníkov. Aj napriek tomu, že lietanie je prístupné širokej vrstve ľudí, my vám poradíme, ako nájsť lacné letenky.

  • Pravidlo šesťdesiatich dní: Svoj let hľadajte 1,5 – 2 mesiace pred výletom. Hľadanie neuponáhľajte, ale taktiež pozor, aby ste nekonali príliš neskoro.
  • Letenky kupujte od polky januára do začiatku marca.
  • Pokúste sa nákup vykonať v utorok medzi štvrtou až šiestou poobednou hodinou.
  • Utorkové a stredajšie popoludnia sú časom, kedy sa letenky predávajú najlacnejšie.
  • Ak si plánujete urobiť víkendový relax v zahraničí, je pre vás najvýhodnejšie nakupovať počas piatkovej noci, či v sobotu počas dňa.

Chyby v systéme aeroliniek

Na cenovú kalkulačku sa spoľahnúť nemôžete, žiadny z podobných systémov nie je dokonalý a môže zlyhať. Je to prípad, ktorý sa väčšinou deje pri komplexných letoch, no môže sa (ne)pošťastiť aj pri priamom a jednoduchom lete.

pixabay

Pravidlo jedného dňa

Favorizovaný let skontrolujte na druhý deň, najlepšie hneď po prebudení. Treba si ho vopred rezervovať, no môžete po istom čase dospieť k lepšej ponuke. Preto, za menší poplatok, ste schopní rezerváciu zrušiť a svoju letenku kúpiť ešte raz. No omnoho výhodnejšie. K zjednodušeniu týchto krokov vám pomôže stránka Yapta.com ktorá pravidelne sleduje pohyb cien leteniek a preto dokáže ušetriť nemalé peniaze.

Najlacnejšie letecké spoločnosti

Ďalšou výhodnou cestou je let zakúpený u spoločnosti, ktorá nevsádza na zbytočnú pompéznosť. Naopak, jej prioritou je dostať svojich klientov do požadovaného bodu bezpečne a načas.

K dokonalému príkladu slúži spoločnosť Ryanair, ktorá je v súčasnosti najpopulárnejším európskym poskytovateľom ekonomických letov a to práve vďaka veľkým zľavám. K ich posledným veľkolepým vyhláseniam patrí, že do roku 2020 by mohli byť ich lety zdarma.

Ako lietať s lacnými leteckými spoločnosťami:

  • Sledujte vývoj cien na webstránkach jednotlivých spoločností. Pokiaľ použijeme ako príklad Ryanair, najlacnejšie letenky sú dostupné 54 až 10 dní pred odletom.
  • Vyhnete sa preľudneným či prehnane populárnym letiskám. Pokiaľ si dovolenku naplánujete na finančne náročnom mieste, rozhodne sa vyhnite hlavnému letisku, rozumnejšia voľba je malé letisko v neďalekej oblasti.
  • Nebuďte vo výbere leteckej spoločnosti príliš striktní, mnoho drahších či väčších spoločností dokáže prekvapiť neuveriteľnou zľavou či šokujúcou ponukou. Nejedná sa síce o častý prípad, no za pár stratených minút výsledok rozhodne stojí.
pixabay

Čaro skrytej destinácie

Ale psst! Hovoríme o technike, ktorú využívajú najmä skúsení cestovatelia. Pokiaľ chcete letieť do Paríža, let do Londýna s prestupom v Paríži môže byť mnohonásobne lacnejší. Preto túto cestu rozhodne nepodceňujte.

Tieto spôsoby sú osvedčené, no stále nie je dostatočne popularizované, preto sa treba poponáhľať a nenechať skvelé ponuky nevyužité.

Pozri aj: Použite režim inkognito. 5 trikov, o ktorých ste doteraz nevedeli, no pomôžu vám vybrať si tie najlacnejšie letenky

interez.sk (Ľuboš Belko), brightside.me
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )