Foto: unsplash

Toto hrozí za porušovanie nočného pokoja.

Nikto nemá v láske susedov, ktorí nevedia, kedy je najvyšší čas prestať s búrlivými večierkami. Ak nepomáha ani priateľské dohováranie, môžete sa obrátiť na políciu alebo až na súd.

Hrozia pokuty

Život v bytovke so sebou prináša isté nevýhody. Počujete každú hádku, chôdzu v topánkach na opätkoch, trieskanie dverami, hlučnú práčku, či iné aktivity. Počas dňa je pochopiteľné (v rámci normy), že človek sa venuje činnostiam, ktoré môžu byť hlučné. Ak ale chceme so susedmi udržiavať priateľské vzťahy, je potrebné myslieť na dodržiavanie nočného pokoja.

Foto: pexels

Podľa webu O peniazoch je nočný pokoj v paneláku stanovený od desiatej hodiny večer do šiestej hodiny ráno. Človek, ktorý nočný pokoj poruší, sa podľa zákona dopúšťa priestupku, za ktorý mu môže hroziť pokuta až do výšky 100 eur.

Je potrebné konať, keď k porušovaniu dochádza

Ak k porušovaniu nočného pokoja dochádza nad únosnú mieru, môže zasiahnuť mestská alebo obecná polícia. Každý, kto byt vlastní alebo prenajíma, je povinný zdržať sa aktivít, ktorými by neprimerane obťažoval svoje okolie. Web Governance uvádza, že v prípadoch rušenia nočného pokoja je potrebné konať v čase, keď k nemu dochádza. Obyvatelia sa môžu dožadovať ochrany aj od samosprávy.

Foto: unsplash

Ak opakované volanie polície nepomáha, advokáti radia obrátiť sa na súd a podať žalobu. Poškodená osoba môže žiadať, aby súd občanom, ktorí nočný pokoj nedodržiavajú, prikázal nápravu a činnosť, ktorá ostatných ruší, zakázal.

Uložiť článok

Najnovšie články