V takejto pozícii sedia však všetky deti… Niektoré častejšie, niektoré skoro vôbec a ďalšie zase stále. Podľa odborníkov je to však najhoršia pozícia, ktorú si dieťa...

V takejto pozícii sedia však všetky deti… Niektoré častejšie, niektoré skoro vôbec a ďalšie zase stále. Podľa odborníkov je to však najhoršia pozícia, ktorú si dieťa môže vybrať. Ak tak uvidíte sedieť vaše dieťa, okamžite ho presuňte, alebo napomeňte. Prečo? Pozrite sa.

Deti sa často a radi ponevierajú dospelým po okolí. Sadnú si k vám a potichu, niekedy aj hlučne, sa hrajú na zemi. Ukladajú sa však do pozície, ktorú odborníci nazvali ako „W“ pozíciu, práve kvôli podobnosti tomuto písmenku. A ide o sedenie, ktoré môže deťom spôsobiť v budúcnosti veľmi veľké problémy.

afamily1.vcmedia.vn
afamily1.vcmedia.vn

Pre deti je táto poloha najjednoduchšia a najprirodzenejšia. Poskytuje im stabilitu, vzhľadom na to, že nohy majú pritom rozprestreté nemusia na udržanie rovnováhy vykladať žiadnu námahu. Na druhú stranu mnohonásobne však zvyšuje riziko ortopedických problémov, problémy s rovnováhou, držaním tela a v neposlednom rade aj problémy s motorikou.

diply.com
diply.com

Poloha do „wéčka“ spôsobuje nadmerný tlak na kolená, bedrá  a členky dieťaťa, čo je hlavným dôvodom vyššie uvedených problémov.

breathingspacedc.com
breathingspacedc.com

Pokračovanie na ďalšej strane…