Celý svet obletela správa o palmovom oleji. Nachádza sa v našich obľúbených sladkostiach, v niektorých potravinách, a áno, aj v nutelle. Pamätám si, ako som ako dieťa chodila tajne...

Celý svet obletela správa o palmovom oleji. Nachádza sa v našich obľúbených sladkostiach, v niektorých potravinách, a áno, aj v nutelle. Pamätám si, ako som ako dieťa chodila tajne lyžičkou na nutellu. Táto radosť mi ostala až do dospelosti. Máte to podobne ako ja? Tento skvelý recept si vás určite získa, hlavne kvôli tomu, že si ju môžete pripraviť doma, a aj preto, že neobsahuje palmový olej ani cukor.

nutella1
iquitsugar.com

Na prípravu potrebujete:

1 hrnček lieskovcov

1/2 hrnčeka kokosového mlieka (nájdete v drogérii, alebo v zdravej výžive, dokonca aj v niektorých obchodných reťazcoch)

4 lyžice stévie, poprípade teda trstinového cukru

1 lyžica kokosového oleja

1/2 hrnčeka kakaového prášku (buď surové kakao, alebo holandské)

1 vanilkový lusk

nutella2
minimalistbaker.com

Postup:

Najskôr je potrebné si rozohriať rúru na 180°C. Lieskové oriešky dáme na plech na papier na pečenie a pečieme približne 8 až 10 minút. Keď trochu vychladnú, nasypeme ich do utierky a pošúchame, aby sme odstránili čo najväčšie množstvo šupiek. Väčšinou majú horkastú chuť, no nebojte sa, nemusíte byť veľmi precízni. Lieskové oriešky dáme do mixéru a rozmixujeme najemno.

nutella3
detoxinista.com

Pokračovanie na ďalšej strane…

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )