S blížiacim sa sviatočným obdobím sa do domácností dostávajú aj rôzne adventné sviečky. Ako upozorňuje SOI, nie všetky sú bezpečné na používanie, čo platí aj pri produkte s názvom Adventné sviečky Glamour Christmas.
Môžu spôsobiť požiar
“Výrobok pozostáva zo 4 kusov sviečok rôznej veľkosti zlatej farby s trblietkami zabalených v priehľadnom plastovom obale s kartónovou spodnou časťou,” začína svoje upozornenie SOI. Problémom je to, že pri skúške horenia dochádzalo aj k takzvanému druhotnému zapáleniu, ktoré trvalo dlhšie ako 10 sekúnd, čo môže spôsobiť požiar.
“Slovenská obchodná inšpekcia umožnila prijať kontrolovanej osobe nápravné opatrenia, ktorými zabránila ďalšiemu sprístupňovaniu nebezpečného výrobku na trhu, zabezpečila jeho stiahnutie z trhu ako aj informovanie spotrebiteľov o tomto nebezpečnom výrobku,” uvádza sa na webe inšpekcie. Spotrebiteľ má zároveň právo produkt vrátiť a dostať zaň peniaze v plnej výške späť.
Navštívili sme vodnú nádrž, netrúfli sme si do nej ponoriť ani prst. Slovák nám popísal, ako takmer prišiel o peniaze
Drew Barrymore bola ako 13-ročná závislá od drog, musela čistiť záchody. Dnes je legendou Hollywoodu
Grigorij Mesežnikov v 1 na 1: Fico sa nevyjadruje k vražde ženy. Niektorí politici živia nenávisť k ženám
Slovák nám popísal, ako takmer prišiel o peniaze. Ak sa chystáte cestovať, vieme, na čo si dať pozor
Práca, ktorá vás kedysi bavila, vás dnes ničí: Expertka vysvetlila, prečo sa vyhorenie začína nenápadne a pomaly
100-krát ju bodla, potom dieťa vyrezala z maternice. Beštiu odsúdili, pobyt v cele smrti označuje za hotel
Zločinec, kvôli ktorému vznikol štokholmský syndróm. Milovali ho ženy aj rukojemníci, z väzenia ušiel 17-krát
Boli sme na kúpalisku za 12 €: Plavecký bazén zatarasili ležadlom, nafukovacia atrakcia ležala v tráve











Nahlásiť chybu v článku