Lucia Mužlová / / LifeHacking
Nájde sa tu nejaký fanúšik kempovania alebo teda stanovania? Ak ste už niekedy stanovať boli, určite mi dáte za pravdu, že je to nádherný...

Nájde sa tu nejaký fanúšik kempovania alebo teda stanovania? Ak ste už niekedy stanovať boli, určite mi dáte za pravdu, že je to nádherný zážitok. Ak sa však odovzdáte voľnej prírode, môže to byť občas aj trochu zložitejšie. Žiadny prístup k obchodom, všade okolo len voľná príroda a ten skvelý pocit z toho, že ste tam sami. Pozrite si skvelé stanovacie triky, ktoré sa vám do budúcna môžu hodiť. Ktorý je podľa vás najlepší?

stanovacieheky1
lifehack.org

Šalvia odpudzuje komáre

stanovacieheky2
lifehack.org

Umiestnite niekoľko lístkov šalvie do vášho táboráku a otravné komáre sa vám budú vyhýbať na sto kilometrov.

Tekuté mydlo + vata = žiadne kliešte

stanovacieheky3
crateandbarrel.com

Ak vy alebo niektorý z vašich kolegov táborníkov máte problémy s kliešťom, stačí ak umiestnite mydlom nasiaknutý bavlnený tampónik alebo vatu na miesto, kde máte kliešťa. Nechajte ju tam po dobu približne 20 sekúnd. Kliešť prestane sať krv a pustí sa z miesta, kde držal ako priklincovaný. Ak ste tam kliešťa mali príliš dlhý čas, pre istotu si ho uchovajte vo vrecúšku. To však len v prípade, že budete musieť navštíviť nemocnicu.

Kukuričné lupienky na podpaľovanie

stanovacieheky4
lifehack.org

Nachos alebo iné kukuričné lupienky sú skvelé na zapaľovanie ohňa, ak náhodou pri sebe nemáte papier.

Použite mikrovláknové uteráky či utierky

stanovacieheky5
amazon.com

Takéto uteráky sú vhodné najmä z toho dôvodu, že veľmi rýchlo schnú. Aj keby ste ich namočili úplne celé, do hodiny sú úplne suché.

Oblepte si fľašu páskou

stanovacieheky6
lifehack.org

Nikdy neviete, kedy sa vám bude hodiť.

Sangria

stanovacieheky7
gastfamilyrecipes

My predsa vieme, čo je naozaj dôležité.

Vajíčka vo fľaši

stanovacieheky8
lifehack.org

Do jednej 0,5 litrovej fľaše sa zmestí približne 6 až 7 vajíčok. Ušetríte si robotu a navyše nebudete potrebovať misku a metličku. Fľašku stačí pretrepať.

Pokračovanie na ďalšej strane…

0
Komentovať (0)