Foto: Wikimedia (Das Bundesarchiv)

Ľuboš Belko / / Veda
Nedávna štúdia odhalila to, čo rozumní ľudia tušili už dávno predtým.

Adolf Hitler je mŕtvy. A aj bol od roku 1945, kedy si život vzal sám vo vojenskom bunkri. Napriek tomu, že ide o všeobecne známy fakt, ešte donedávna plávali internetom konšpirácie o tom, že Hitler v tom čase nezomrel a utiekol do Južnej Ameriky, kde žil dlhým a šťastným životom. Napriek tomu, že to znie veľmi bizarne, sú ľudia, ktorí týmto tvrdeniam verili. Práve preto sa vedci rozhodli, že s touto dezinformáciou raz a navždy skoncujú.

Konšpiračné teórie na túto tému však začali vznikať už od momentu, kedy sa svet o Hitlerovej smrti dozvedel. Samozrejme hneď, ako sa táto udalosť odohrala, informácia o nej obletela celú planétu. Výtlačky všetkých novín zdobil obrovský nadpis, ktorý zaberal celú prednú stranu: „Hitler je mŕtvy“. Napriek tomu, že išlo o hotovú senzáciu, netrvalo dlho, kým sa toto tvrdenie začalo spochybňovať.

Stars & Stripes & Hitler Dead2.jpg
Wikimedia

Po veľmi dlhú dobu boli Hitlerove pozostatky skladované Rusmi, ktorí sa o ne nechceli deliť. Potom, čo si Hitler zobral život, nacisti jeho telo spálili. Na mieste, kde to spravili sa už našla len Hitlerova čeľusť. V súčasnosti konečne Rusi povolili prieskum Hitlerovej čeľusti francúzskym vedcom, ktorí tvrdenia o jeho živote v Argentíne navždy zmietli zo stola. Čeľusť si Rusi nechávali pre seba už od 40. rokov, preto už len možnosť tohto výskumu je úspech sám o sebe.

Francúzski vedci sa pozreli na Hitlerovu čeľusť a prišli na niekoľko šokujúcich zistení. To, že Rusi hovorili pravdu a naozaj išlo o Hitlerove pozostatky, je to najmenej prekvapivé z nich. Boli to však práve jeho zuby, ktoré sa na čeľusti zachovali a odhalili identitu niekdajšieho majiteľa. Hitler mal falošný chrup a tak tomu bolo aj v prípade tohto pozostatku. Prekvapivé bolo, že zuby, ktoré si dal Hitler spraviť, boli rôznych veľkostí a tých najneobvyklejších tvarov.

Bundesarchiv Bild 183-2004-1202-504, Berlin, Adolf Hitler und Hermann Göring.jpg
Wikimedia

Napriek tomu, že Hitler mal v čase svojej smrti len 56 rokov, vlastných zubov mu zostalo len päť. Francúzi však samozrejme prišli aj na to, že čeľusť, ktorú skúmali, sa anatomicky zhodovala s Hitlerovou čeľusťou. Ďalším prekvapení však bolo to, že v jeho zuboch nenašli žiadne zvyšky mäsa. Napriek tomu, že sa nacistický vodca veľmi intenzívne angažoval v masovom vyvražďovaní, bol vegetariánom. Stav čeľuste zodpovedal aj tomu, ako sa mala jeho smrť odohrať. Prehltnutím kyanidu a následnou strelou do hlavy.

Nájdu sa však aj tvrdenia o tom, že lebka, ktorá sa našla na mieste, kde mal Hitler skonať a byť spálený, patrila jeho manželke Eve Braunovej. Tá spáchala samovraždu spoločne s ním. Tieto tvrdenia však vyvracajú memoáre ženy menom Elena Rzhevskaya. Tá bola súčasťou jednotky, ktorá prišla preskúmať ruiny Hitlerovho bunkru a našla jeho zuby. Osobne vyhľadala Hitlerovho zubára, ktorého požiadala, či ich môže identifikovať. Ten následne prehlásil: „Toto sú zuby Adolfa Hitlera.

Wikimedia

Takže záhada je raz a navždy vyriešená. Napriek tomu, žiaľ stále existuje množstvo ľudí, ktorí sa radšej priklonia na stranu, ktorá popiera logiku ako na tú, ktorá sa opiera o vedecký výskum. Je len na vás kam sa pridáte.

Pozri aj: Malo byť pýchou Európy s budovami, aké svet ešte nevidel. Hitler chcel postaviť Svetové hlavné mesto a takto malo vyzerať

independent.co.uk
0
Komentovať (0)