Foto: Toby Leigh

PetraSus / / Série
V minulosti nás detské knižky prostredníctvom hravej abecedy učili novým nevinným slovíčkam. Boli plné krásnych malieb zvierat, hračiek, či predmetov z domácnosti.

Nanešťastie, raz všetci dospejeme a stanú sa z nás paranoidní, cynickí dospeláci plní strachu a nenávisti. Nezúfajte však,  nová hravá abeceda pomôže vám a vašej rodine prekonať túto náročnú fázu existencie.

Táto hravá abeceda paroduje tie, ktoré poznáme z detských kníh a nevinné detské obrázky vymenila za obrázky s vtipnou, avšak nepríjemnou tematikou. Každá jedna stránka je krásne ilustrovaná umelcom Tobym Leighom, ktorý za svoje práce získal aj niekoľko ocenení. Autor odporúča kúpiť si knihu a čítať slová opakovane, až kým nenadobudnete nahnevaný a pesimistický výraz tváre.

Umelec Toby Leigh namaľoval obrázky v rovnakom štýle, v akom ich nájdete aj v detských knihách, avšak k nevinným slovám priradil hrozivé témy zo sveta dospelých. Leigh momentálne zhromažďuje prostriedky na vydanie knižky, tá by však mala uzrieť svetlo sveta v blízkej budúcnosti.

Toby Leigh

Takéhoto psíka ste v detskej knižke asi nevideli.

Toby Leigh

Aj srdce ste v hravej abecede videli doteraz znázornené trochu ináč. Pre deti nevinné srdiečko pre dospelých srdce pred infarktom.

Toby Leigh

Hádajte kilogram čoho zobrazil autor v hravej abecede pre dospelých?

Toby Leigh

P ako policajt…alebo policajná brutalita.

Toby Leigh

A z čoho že sa to kráľovná teší.

Toby Leigh

Z ako zips.

Toby Leigh

Ani líška to v hravej abecede pre dospelých nemá najľahšie.

Toby Leigh

Ani pokojnú plavbu na jachte si už nemôžu užiť.

Toby Leigh

Postihnutý veterán bez domova. Teda vojak.

Toby Leigh

A čo si predstavíte vy, keď sa povie slovíčko „nos“?

Ako sa vám pozdáva táto nová hravá abeceda? Aj keď je krutá, o realite nás zrejme naučí o niečo viac, než jej detský predchodca.

Pozri aj: Tieto ilustrácie naštartujú vašu predstavivosť. 15+ kresieb parížskeho umelca, ktoré dráždia tisíce ľudí na internete (NSFW)

tobatron.com , sadanduseless.comunbound.com
0
Komentovať (0)