Hasiči aktuálne zasahujú pri požiari obydlí v osade v obci Mirkovce v okrese Prešov. Pri požiari boli popálené dve deti. TASR o tom informoval operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove.
Na mieste zasahujú hasiči zo stanice v Prešove. Do akcie je nasadených osem príslušníkov s tromi kusmi hasičskej techniky. Požiar sa týka jednoduchých obydlí v miestnej osade. Bližšie okolnosti vzniku požiaru zatiaľ nie sú známe. Zásah hasičov naďalej pokračuje.
Jedno dieťa neprežilo, dve sú v kritickom stave
V dome sa mali nachádzať tri deti. Požiar mala spôsobiť malá piecka, dym si všimli susedia. Tým sa podarilo z domu zachrániť dve deti, jedno, žiaľ, neprežilo. Deti sú v kritickom stave.
Na mieste tragédie o tom informoval riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove Ľubomír Toďor.
„Po príchode na miesto požiaru bol v treťom štádiu horenia. Následne sme dohľadávaním našli tri deti, dve boli v kritickom stave prevezené vrtuľníkovou záchrannou službou do košickej nemocnice a jedno zomrelo,“ uviedol Toďor.
„Zásah bol náročný, nakoľko trvalo rozoberať celú konštrukciu. Momentálne je požiar lokalizovaný a dohášame skryté ohniská. V prvotnej správe nebolo ohlásené, že niekto sa nachádza vnútri, až následne pri hasení a likvidovaní sme našli telo. Podľa slov starostu obývali túto zástavbu tri rodiny,“ povedal Toďor s tým, že momentálne je na mieste zisťovateľ príčin požiaru.
Rastislav Káčer v 1 na 1: Ficovi ľudia sú prisatí na štátnom cecku. K Slovensku sa správajú ako k vojnovej koristi
Desivá havária parníka General Slocum, voda bola plná utopených detí a žien. Tragédiu prekonal až 11. september
Lukáš ukazuje, ako cestovať lowcost: Chorvátsko je v letnej sezóne drahé, odporúčam Albánsko či Gruzínsko
Navštívili sme rozárium, ktoré je unikátom: Je zadarmo a ruže ako tam nikde inde na Slovensku nenájdete
Boli sme na poľskej Sahare: Pohyblivé duny nás očarili, takúto púštnu krajinu inde v Európe nenájdete














Nahlásiť chybu v článku