Írska polícia v piatok oznámila, že vyšetruje incident s niekoľkými neznámymi dronmi počas príletu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského začiatkom tohto týždňa do Dublinu. TASR o tom informuje podľa správ agentúry AFP a írskej verejnoprávnej televízie RTE.
Špeciálna detektívna jednotka (SDU) bude v tomto prípade spolupracovať s írskymi obrannými silami i medzinárodnými bezpečnostnými partnermi, uviedla polícia.
Neznáme drony v blízkosti lietadla
Zelenského lietadlo pristálo v Dubline v pondelok krátko pred 23.00 h miestneho času (utorok 00.00 h SEČ). Približne v rovnakom čase hlásila posádka lode Írskej námornej služby William Butler Yeats, že spozorovala niekoľko neznámych dronov severne od Dublinu.
Ukrajinský prezident začiatkom týždňa navštívil Írsko vôbec po prvýkrát v svojom úrade. V Dubline absolvoval bilaterálne rokovanie s premiérom Micheálom Martinom a stretol sa s vicepremiérom Simonom Harrisom či ministerkou obrany Helen McEnteeovou.
O incidente s dronmi bol Martin informovaný. Na podujatí vo Walese v piatok uviedol, že sa tento mesiac uskutoční zasadnutie Rady národnej bezpečnosti, na ktorom sa bude o incidente diskutovať. Na otázku, či za incidentom môže byť Rusko, odpovedal, že kým o tom nebude mať viac informácií, nebude sa k tomu vyjadrovať.
Preskúmali sme starú jadrovú elektráreň na Dunaji: Prevádzku museli v poslednej chvíli zastaviť, dnu sa dostanete aj vy
365 dní bez kvapky alkoholu: Takto som prežila rok bez vodky a piva. Čakala som zázraky, prišlo niečo lepšie
Netušili, že o chvíľu zomrú, prežil len jeden: Od najväčšej leteckej tragédie Slovenska prešlo už 20 rokov
Ficovi zasvietili očká, že bude niečo dohadovať: Expert vysvetlil, či sa ľudia majú novej atómky obávať
Radek sa viezol 21 hodín vlakom so železnou rudou pri 50 °C: Pred slnkom sa nedalo schovať, raz za život stačilo
Sadistický vrah znásilňoval a mučil 13-ročných chlapcov. Šéf IĽP tvrdí, že Irán zažíva najväčšiu krízu za celé desaťročia
Najmladšia obeť nemala ani 17 rokov. Jedna z najhorších tragédií v bani Dukla si vyžiadala až 108 životov
Kapitán si užíval s milenkou, na vlasoch mal kokaín. Likvidácia havárie Costa Concordie stála trikrát viac ako výroba lode
Pod najstráženejšou hranicou sveta kopali tajný tunel, Sovietom chceli ukradnúť to najcennejšie. Misia mala bizarný koniec









Nahlásiť chybu v článku