Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) nemusel podporiť 19. balík protiruských sankcií. Uviedol to predseda koaličnej SNS Andrej Danko v kritike, že premiér opätovne súhlasil so sankciami Európskej únie proti Rusku.
„Chcem dôrazne povedať, že SNS bude vždy vyzývať predsedu vlády, aby aj v situáciách, ako bolo včera, nepodporoval protiruský balík sankcií,“ spresnil.
„Za SNS hovorím, že my tu nechceme ani ruské, ani americké tanky, nás zaujíma Slovensko. Ani Rus, ani Američan sa o Slovákov starať nebude. Musíme si pomôcť sami, pretože sme škatuľkovaní do tej skupiny, ako keby sme tu chceli opäť návrat internacionálnej pomoci. Vraciame sa ale do doby diktatúry – diktát voči nám dnes robia západné štáty,“ dodal predseda SNS.
Prezident podľa neho zákon o hazarde nepodpíše
Podľa Danka by si prezident Pellegrini iba veľmi ťažko obhájil podpísanie zákona o hazarde. „Peter Pellegrini nie je človek, ktorý si špiní ruky, takže som presvedčený, že to nepodpíše,“ vyjadril sa.
Danko ďalej pripomenul, že od Rudolfa Huliaka SNS očakáva, že predloží nové zákony súvisiace so štátnou lotériovou spoločnosťou. Útoky koaličných partnerov sa ho včera vraj dotkli.
Báli sa, že sa rozbijú na črepy a zomrú. Princezná si myslela, že zhltla klavír, kráľ zas veril, že má orgány zo skla
Michal Havran v 1 na 1: Ak Orbán prehrá, Fico skončil. Prvé kolo slovenských volieb sa odohrá v Maďarsku
Už sa to začalo, pocítime to všetci: Analytik Potočár vysvetli, čo by sa stalo, ak by zajtra začala prúdiť ruská ropa
Surový burger nám takmer utiekol z taniera, no prišlo aj milé prekvapenie. Boli sme v pizzerii Família z novej časti Na nože
Čo sa to deje na pumpách? Opýtali sme sa čerpacích staníc, či plánujú obmedziť predaj. Niekde sa to už deje













Nahlásiť chybu v článku