Dnes bude na Slovensku oblačno až zamračené, neskôr miestami zmenšená oblačnosť, najmä na západe. Miestami bude dážď, prehánky, ojedinele búrky, najmä na strednom Slovensku. Neskôr sa zrážky objavia len ojedinele. Na svojom webe o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav.
Najvyššia denná teplota dosiahne 22 až 27 stupňov, v Žilinskom kraji a na Hornom Spiši 17 až 22 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov nad morom bude okolo 12 stupňov Celzia.
Fúkať bude prevažne severný vietor rýchlosťou 3 až 10 m/s (10 až 35 km/h), vo východnej polovici spočiatku miestami slabý vietor.
Pozor na búrky
V popoludňajších hodinách sa očakáva výskyt búrok, a to hlavne na strednom Slovensku. Ako informuje iMeteo, k zrážkam sa počas nich môžu pridať aj krúpy. Vylúčená nie je ani silnejšia multicelárna či supercelárna búrka.
Meteorológovia predpokladajú zrážky do 15 milimetrov, ojedinele do 30 milimetrov. Od pondelka by malo byť počasie pokojné.
Intenzívny dážď
Vo viacerých okresoch severného a stredného Slovenska treba v nedeľu počítať s intenzívnym dažďom. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal preto výstrahy druhého stupňa pred dažďom. Zároveň hydrologické výstrahy prvého stupňa. Informoval o tom na svojom webe.
Výstraha druhého stupňa sa týka väčšiny okresov Žilinského kraja. Tiež okresov Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Detva, Zvolen, Žiar nad Hronom, Ilava, Považská Bystrica, Prievidza a Púchov. Predbežne platí do 15.00 h. Meteorológovia v týchto oblastiach očakávajú výskyt intenzívneho dažďa s úhrnom zrážok 20 až 40 milimetrov.
„Vzhľadom na nasýtenosť pôdy tento úhrn zrážok predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerné a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká,“ upozornil SHMÚ.
Hydrologické výstrahy prvého stupňa platia v okresoch Žilina – sever, Martin, Turčianske Teplice, Ružomberok, Žilina – Rajčanka, Ilava, Púchov, Považská Bystrica, Bytča, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Dolný Kubín, Prievidza, Banská Štiavnica, Žiar nad Hronom, Zvolen, Detva, Banská Bystrica, Veľký Krtíš, Krupina a Lučenec. Aj tieto výstrahy trvajú predbežne do 15.00 h.
Pre zvyšné okresy Banskobystrického a Žilinského kraja platí výstraha prvého stupňa pred dažďom. Rovnako v okresoch Kežmarok, Poprad, Stará Ľubovňa, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves.
Slovenku si mal Epstein kúpiť ako otrokyňu na sex, keď mala len 15 rokov: Neskôr mu mala pomáhať, oficiálne je nezvestná
Bitka, ktorá rozhodla o 2. svetovej vojne: V Stalingrade stratili obe strany milión vojakov, pre nacistov to bol ale koniec
Doktorka farmácie: Infúzie vitamínu C sú pre zdravých ľudí zbytočné a môžu byť rizikové. Prevetrajú tiež peňaženky
Zvládne byť prorokom každý? Naša redakcia predpovedala 46 vecí na rok 2025, vyše 44 % z toho správne
Matka 10 detí 25 rokov držala v zajatí dievča. Boli sme v reštaurácii z novej epizódy Na nože, zostali sme nespokojní
O obľúbenom animáku Tom & Jerry sa šíri konšpirácia, ktorú ste možno počuli aj vy. Pravda je však inde
Navštívili sme nádherné miesto na Slovensku, zamilovali sme si ho. Je zaradené medzi „Sedem divov Turca“
Strčil prsty do vagíny a pozrel sa dnu, keď sa to považovalo za nechutné: Otec gynekológie experimentmi mučil otrokyne










Nahlásiť chybu v článku