Počas dnešného popoludnia bola horská záchranná služba vyslaná na pomoc seniorovi. 78-ročný horolezec mal spolu s vnukom v úmysle cez Vidlový hrebeň vystúpiť na Lomnický štít. Pre vyčerpanie ale uviazol.
“Z dôvodu únavy sa rozhodli v oblasti Západnej Vidlovej veže zostúpiť žľabom smerom do Cmitra. Starší z dvojice však pre vyčerpanie už nedokázal zostup dokončiť a uviazol asi 300 metrov pod hrebeňom. O technický zásah bola požiadaná posádka VZZS z Popradu, ktorá z heliportu v Starom Smokovci vyzdvihla na palubu jedného záchranára HZS. Ten bol následne vysadený pri horolezcoch,” informuje Horská záchranná služba na sociálnej sieti.
Dodáva, že následne bol horolezec spolu s horským záchranárom evakuovaný zo žľabu a letecky transportovaný do Starého Smokovca. Na vlastnú žiadosť odtiaľ pokračoval ďalej samostatne. Jeho vnuk pokračoval v zostupe na Skalnaté pleso.
Lukáš ukazuje, ako cestovať lowcost: Chorvátsko je v letnej sezóne drahé, odporúčam Albánsko či Gruzínsko
Navštívili sme rozárium, ktoré je unikátom: Je zadarmo a ruže ako tam nikde inde na Slovensku nenájdete
Boli sme na poľskej Sahare: Pohyblivé duny nás očarili, takúto púštnu krajinu inde v Európe nenájdete
Barča a Marek sa vybrali na cestu okolo sveta v dodávke. Zuzanu a Juraja vyšla svadba v zahraničí 6 600 eur
Marek vyrába veci z kože: Krokodíl stojí aj 800 €. V obchodoch často zavádzajú, zákazník to nerozozná
Berlusconi organizoval orgie s dievčatkami, o Obamovi hovoril ako o opálenom chlapcovi. Jeho život bol škandalózny













Nahlásiť chybu v článku