Progresívne Slovensko (PS) si na výjazdovom rokovaní klubu v Skalici zvolilo novú predsedníčku poslaneckého klubu Zuzanu Mesterovú, ktorá doteraz pôsobila ako jeho podpredsedníčka. Vo funkcii nahradila Martina Dubéciho, ktorý sa stal podpredsedom Národnej rady SR.
„Zuzana Mesterová je skvelá poslankyňa a právnička, v parlamente si rýchlo spravila dobré meno svojou neúnavnou obhajobou právneho štátu. Zároveň ma teší, že na túto pozíciu nastupuje žena, v čom by sa konečne mohli inšpirovať aj iné politické strany – Zuzana bude na tejto pozícii ako jediná poslankyňa zo všetkých politických strán,” uviedol predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.
Chce tvrdo pracovať
Poslanecký klub ju do funkcie schválil na návrh Šimečku. Mesterová sa poďakovala za dôveru a uviedla, že chce nadviazať na kvalitnú prácu doterajšieho predsedu klubu Martina Dubéciho. „V klube sme zohraní, vieme nielen efektívne reagovať na aktuálnu situáciu, ale naši poslanci a poslankyne pravidelne prinášajú aj vlastnú legislatívu. Pracujeme vo výboroch, interpelujeme ministrov, zvolávame mimoriadne schôdze,“ povedala Mesterová.

Dodala, že PS je veľký klub, no vie si podeliť úlohy. Ako predsedníčka najväčšieho opozičného poslaneckého klubu chce, aby bolo PS naďalej bdelou, aktívnou a tvrdou opozíciou.
„Ja osobne budem robiť všetko pre to, aby naši poslanci a poslankyne mali naďalej možnosť ukazovať, že je tu alternatíva voči vládnej koalícii. Neodchádzame na prázdniny, budeme sa pripravovať na septembrovú schôdzu. Budeme pozorne sledovať kroky vlády, stretávať sa s ľuďmi v regiónoch a pracovať na tom, aby sme po najbližších voľbách vymenili vládu Roberta Fica,” uzavrela.
Realitný maklér Michal Palko: Neexistujú drahé a lacné nehnuteľnosti. Inzerát je marketingový nástroj
Slovák premenil odpad z vinárne na revolučný výživový doplnok: Regeneruje bunky už za 7 minút, užívajú ho aj top športovci
Politológ Štefančík v 1 na 1: Ak bude vládnuť opozícia, dávam im maximálne dva roky. Ukazujú, že nie sú pripravení na vládnutie
Zatiahli ho do gej klubu a sexualizovali od 15 rokov. Najkrajšiemu chlapcovi sveta zničil život film
Lietadlá Concorde: Do Ameriky zaleteli za 3 hodiny, boli symbolom luxusu v oblakoch. Ich slávu zničila náhoda
Z malého sna je úspešná reštaurácia. Dana má otvorené už 26 rokov, na východ priniesla ikonické jedlá
Boli sme na jednej z najkrajších turistík vo Vysokých Tatrách. Koľko stojí obed a parkovanie na Štrbskom Plese?
15 rokov od smrti Amy Winehouse: Bila sa a drogovala na verejnosti. Zabilo ju vyše 4 promile alkoholu











Nahlásiť chybu v článku