Minister cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky Rudolf Huliak sa verejne obrátil na prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja a generálneho manažéra slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslava Šatana. Žiada ho, aby pri tvorbe nominácie na nadchádzajúce majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji zohľadnil aj hráčov pôsobiacich v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).
správy od nás budete mať ako prví.
„Drahí priatelia, ako minister cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky sa dnes chcem verejne obrátiť na prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja a generálneho manažéra Slovenskej hokejovej reprezentácie, pána Miroslava Šatana,“ uviedol Huliak na úvod.
Dajme prednosť výkonom, nie politikárčeniu
V súvislosti s blížiacimi sa majstrovstvami sveta Huliak zdôraznil, že aj ako fanúšik slovenského hokeja, aj ako predstaviteľ vlády žiada, „aby ste pri tvorbe nominácie zohľadnili čo najviac hráčov pôsobiacich v KHL.“ Podľa jeho slov títo hokejisti „reprezentujú našu krajinu na najvyššej úrovni“, majú „vynikajúcu formu“ a ich prítomnosť v národnom tíme by „jednoznačne zvýšila naše šance na úspech“.
Minister zároveň apeloval, aby sa politika nemiešala do športu: „Nehážme politikárčenie do športu. Dajme prednosť výkonom, kvalite a hrdosti na slovenských reprezentantov, nech hrajú kdekoľvek.“
Huliak je ľudsky sklamaný
Rudolf Huliak sa vo vyjadrení dotkol aj osobnej témy. Prezradil, že plánoval účasť na oslavách 80. výročia víťazstva nad fašizmom v Moskve. Jeho cieľom bolo aj sprostredkovanie pracovného stretnutia s ruským ministrom športu, ktoré by otvorilo nové možnosti spolupráce v oblasti športu a cestovného ruchu.
„Na našu žiadosť o účasť sme dostali neformálnu odpoveď z kancelárie predsedu vlády, že tejto výnimočnej udalosti sa nemôže zúčastniť žiadny minister ani poslanec, iba predseda vlády, pán Robert Fico,“ uviedol Huliak. Priznal, že ho to „ľudsky veľmi mrzí“.
Nakoniec sa zúčastní osláv v Bratislave
Aj napriek obmedzeniam sa minister rozhodol zachovať pamiatku obetí a úctu k dejinám. Informoval, že sa zúčastní osláv na Ruskej ambasáde v Bratislave, na ktoré dostal oficiálne pozvanie. „Aj napriek tomu budem naďalej pracovať na tom, aby sme v oblasti športu a cestovného ruchu posilňovali naše vzťahy vo svete,“ uzavrel svoje vyjadrenie Rudolf Huliak.
Vykúpenie z väznice Shawshank bol prepadák: Herec sa musel popasovať s výkalmi, režisér odmietol 2,5 milióna
Nikol sa presťahovala do Egypta: Ramadán som si upravila a držala pôst 14 dní. Miestnym sa páči tajomno žien
Z hlavy zločinca stúpal dym, v sále smrdelo zhorené mäso. Prvá poprava elektrickým kreslom nevyšla na prvýkrát
Navštívili sme najlepšie klimatické kúpele na Slovensku. Hrdzavý areál zastal v 90. rokoch, no príroda očarí
Teplota až 4000 stupňov a ľudia vyparení zaživa. Atómové bombardovanie Hirošimy sa udialo pred 81 rokmi
Najluxusnejší hotel pri Jadrane: Pýchu Chorvátska s 200 izbami postihol smutný koniec, ruský boháč ho kúpil za lacno














Nahlásiť chybu v článku