Transakčná daň na Slovensku patrí v posledných dňoch medzi najhorúcejšie témy. Andrej Danko sa vyjadril, že ju treba čo najskôr zrušiť. Podľa ministra financií Ladislava Kamenického ale transakčná daň funguje a jej dosahy sa len populisticky nafukujú.
Ako sme vás informovali, daň musí podľa Danka skončil ku koncu tohto roka. Myslí si, že Kamenický by mal prísť s novým prístupom k daňovej reforme. Podľa Denníka N sa ale Kamenický vyjadril, že transakčná daň funguje a jej dosahy sa len nafukujú. Andrejovi Dankovi odkazuje, aby nepomáhal progresívcom v snahe dosiahnuť zrušenie transakčnej dane. Opozícia sa vraj len snaží urobiť z dane “bubáka”.
Kamenický tiež koaličných partnerov žiada, aby nepomáhali opozícii rozkladať vládu. Nechce, aby Slovensku vládli progresívci, treba sa im vraj postaviť spoločne a odborne.
Podľa Tomáša Tarabu sa transakčná daň dá nahradiť tým, že sa urobí poriadok v 13. dôchodkoch a zavedie sa adresná pomoc s kompenzáciou vysokých cien energií, píše Denník N.
.
Boli sme na kúpalisku za 12 €: Plavecký bazén zatarasili ležadlom, nafukovacia atrakcia ležala v tráve
Lieky si v nočnej hodine v lekárni nekúpite: Video Kobielskeho nahnevalo Slovákov, BSK aj Dr. Max reagujú
Odborník na maloobchod: Vlna prepúšťania a zatvárania obchodov porastie, Slovensko zaplavujú diskonty
James žije na Slovensku už 27 rokov: Zabíjačka je moja obľúbená tradícia, ceny začínajú byť nepríjemné
Rastislav Káčer v 1 na 1: Ficovi ľudia sú prisatí na štátnom cecku. K Slovensku sa správajú ako k vojnovej koristi














Nahlásiť chybu v článku