Na Slovensku by sme mali zaviesť trojmesačnú vojenskú službu pre mladých mužov vo veku od 18 do 20 rokov. Tvrdí to predseda SNS Andrej Danko, ktorý si myslí, že cieľom vzkriesenia vojenčiny je naučiť mladých chlapcov potrebným návykom. Chcú to ale naozaj aj Slováci?
Na Slovensku skončila povinná vojenská dochádzka v decembri 2005 a od roku 2006 pracujeme už len s profesionálnou armádou a aktívnymi zálohami. Podľa šéfa národniarov by ale mali byť vyčlenené peniaze na „zdravú prípravu mladých chlapcov v podobe 3-mesačnej vojenskej služby“. Mladí chlapci vo veku od 18 do 20 rokov potrebujú mať podľa neho „nejaké návyky“.
Čo na toto všetko hovoria Slováci? Naozaj je podľa nich potrebné obnoviť povinnú vojenskú službu? Pozerá sa na vojenčinu dnes inak ako kedysi? A kto by mal o jej opätovnom zavedení rozhodovať – vláda alebo obyvateľstvo v referende? Toto a ešte viac sme zisťovali v uliciach Banskej Bystrice.
Navštívili sme slovenský unikát, ktorý je skrytý pod zemou: Za vstup dáte 14,50 eura, celá Európa nám ho môže závidieť
Na trhoch v Nitre majú aj špeciálnu atrakciu: Ľudia chvália lacné lokše za 2,40 eura, kúpili sme aj mačku vo vreci
Košické vianočné trhy nám vyrazili dych. Oškvarky z kapra za 15 eur ľudia ospevujú, cibuľa za 1,5 eura prekvapila
Cheeseburger za 0 €: Boli sme na otvorení horúcej novinky. Sľúbili 1 000 jedál zadarmo, poriadne nás sklamali
Expert na hypotéky: Ľudia preplácajú úvery aj o stovky eur mesačne, ktoré vedia ušetriť. Pozor na kreditky či hazard
Mesiac som žila zo 4,57 eura na deň: Potraviny ma stáli len 128 eur, podarilo sa mi to vďaka tomuto triku a bez obmedzovania
Klobása či placky stoja aj 12 eur, novinkou je výhodné menu. Boli sme na trhoch v Bratislave, takéto sú tohtoročné ceny
42 rokov hnila doma vo svojej posteli: Hedviga zomrela a zápach rozkladajúceho tela susedov nerušil. Nikto si to nevšimol
Navštívili sme nádhernú slovenskú dedinu, jedinú svojho druhu. Redaktorka vyskúšala novú linku Košice – Bratislava









Nahlásiť chybu v článku