Do kín prišiel nový český film, ktorý ponúka príbeh o zničujúcej sile predsudkov, netolerancii a odvahe čeliť týmto problémom. Táto emotívna dráma ukazuje, ako dokáže spoločnosť manipulovať s jednotlivcom.
správy od nás budete mať ako prví.
Aké to je byť single ženou v tridsiatke?
Nikto ma nemá rád sa zameriava na osud Sáry, atraktívnej ženy, ktorá pracuje ako asistentka na veliteľstve armády v Prahe. Hoci je obklopená mladými mužmi, zostáva bez partnera, čo jej autoritárska matka neustále pripomína. Jej život sa však zmení, keď stretne galantného a pôvabného Martina.
Sára konečne prežíva lásku, o ktorej snívala, ale ich vzťah narazí na problémy, keď Martin nečakane odmietne posunúť ich vzťah na hlbšiu a fyzickú úroveň. Sára sa preto rozhodne zistiť, čo bráni Martinovi otvoriť sa, a príde na to, že má tajomstvo, ktoré ho odrádza od plnej intimity, čo spustí reťaz reakcií, ktoré odhalia, ako spoločnosť vníma tých, ktorí nezapadajú do zaužívaných noriem.

Film ponúka publiku mnoho tém, v ktorých sa môžu nájsť
Nová dráma je plná aktuálnych tém, ako je sloboda rozhodovania, tolerancia voči odlišnosti, nemožnosť mať deti, prežívanie samoty, hľadanie lásky a šťastia. Je to krehká sonda do ľudských pováh, ktorá ukazuje, ako ľahko súdime iných a nie sme ochotní ich rešpektovať.
Režiséri Tomáš Weinreb a Petr Kazda sa zamerali na vyobrazenie toho, ako spoločnosť dokáže manipulovať s jednotlivcami a ako sa stávame obeťami predsudkov, keď nezapadáme do predpísaných šablón.
Príbeh filmu má korene v gréckej dráme Antigona a ukazuje, že život sa nedá vnímať len racionálne a pragmaticky: „Pretože vo všetkom, čo sa okolo nás deje, môže byť skrytý objav alebo šokujúca pravda,“ povedal režisér filmu Petr Kazda, ako sa píše v tlačovej správe.
Zahraničné herecké obsadenie
Postavu Sáry si zahrala slovenská herečka Rebeka Poláková a Martina stvárnil litovský herec Mantas Zemleckas, ktorý typovo zodpovedal predstave tvorcov vyzerať ako mladý David Bowie.
„Rebeka a Mantas v hlavných rolách sú perfektní a už na kamerových skúškach bolo jasné, že je medzi nimi tá správna chémia, čo pre nás bolo zásadné. Chcel by som však upozorniť aj na Barboru Bobulovú, ktorá rolu v česko-slovenskom filme prijala po dlhom čase a ktorá má za sebou skvelú kariéru v Taliansku. Nakrúcala okrem iného s Marcom Bellocchiom alebo Nannim Morettim a pravidelne uvádza svoje filmy na festivaloch v Cannes alebo Benátkach,“ povedal producent filmu Vojtech Frič, ako sa uvádza v tlačovej správe.
Vo filme si zahrali aj české herečky Hana Vágnerová a Taťjana Medvecká, ale aj slovenská herečka žijúca v Taliansku, Barbora Bobulová. Tento mix talentov dodáva filmu punc medzinárodnej dimenzie, ktorá reflektuje rôzne kultúry a prístupy k téme.

Medzinárodné uznanie
Snímka získala medzinárodné uznanie ešte pred svojou oficiálnou premiérou. Film mal svetovú premiéru na prestížnom Tallin Black Nights Film Festival v Estónsku a následne sa predstavil aj na Filmovom festivale inakosti v Bratislave.
6 € za vstup a veľké pivo za 2,50 €: Kúpali sme sa na skrytom jazere a ochutnali „kúpaliskové“ gastro
Pre chorobu si siahol na život, mal halucinácie. Robin Williams humorom zachraňoval iných, sebe pomôcť nevedel
Baba Vanga je Nostradamus z Balkánu: Negramotná žena oslepla pri búrke a mala dostať dar. Pravda je inde
Pobláznila celé Slovensko, donedávna o nej nikto nevedel: Kto je atlétka Anna Švrček, ktorá sa stala virálnou?
Bola som v Afganistane: Musela som dodržiavať pravidlá. Ženy nesmú pracovať, diktujú im, ako sa obliekať
Japonci sa nevzdali, dostali druhú atómovú bombu. Nagasaki spálila ešte silnejšia explózia než Hirošimu
Vykúpenie z väznice Shawshank bol prepadák: Herec sa musel popasovať s výkalmi, režisér odmietol 2,5 milióna
Nikol sa presťahovala do Egypta: Ramadán som si upravila a držala pôst 14 dní. Miestnym sa páči tajomno žien
Z hlavy zločinca stúpal dym, v sále smrdelo zhorené mäso. Prvá poprava elektrickým kreslom nevyšla na prvýkrát











Nahlásiť chybu v článku