Na Slovensko v noci dorazil vlhký a studený vzduch, ktorý so sebou priniesol zrážky. Kým na niektorých miestach, predovšetkým na severe krajiny, sa ľudia budia do bieleho rána, inde sú zrážky kvapalné. Na cestách sa tvorí poľadovica.
Ako informuje iMeteo, aktuálne sa sneh vyskytuje v oblasti severného Slovenska, a to od nadmorskej výšky 700 metrov, ale aj v oblasti Kremnických vrchov. Obľúbená Skalka je husto zasnežená.
Na severozápadných návetriach hôr bude podľa iMeteo snežiť ešte trvalejšie a výdatnejšie. Sneženie môže zotrvať až do sobotňajšieho rána. Na horách Nízkych Tatier napadne aj 10 centimetrov snehu, Vysoké Tatry čaká 15-centimetrová nádielka, Západné Tatry až 20 centimetrov snehovej pokrývky. V oblasti Malej a Veľkej Fatry napadne asi 10 až 15 centimetrov.
Podľa predpovedí možno najvýraznejšie sneženie očakávať v Beskydách a na Javorníkoch, kde by malo spadnúť 20 až 30 centimetrov nového snehu. Snežiť bude teda aj v okresoch Čadca, Bytča, Považská Bystrica.
Teploty budú nižšie, cez víkend sa vyjasní
V nižších oblastiach aj dnes prší, podobne ako v uplynulých dňoch. Inak tomu zrejme nebude ani počas dňa. So zrážkami však vzniká aj poľadovica, preto buďte na cestách opatrní.
Na strednom a východnom Slovensku sa môže v piatok ráno tvoriť poľadovica. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na ňu upozornil v Banskobystrickom, Košickom a Prešovskom kraji a vydal výstrahy prvého stupňa, ktoré sú predbežne platné do 10:00. SHMÚ o tom informoval na svojom webe.
Ako spresnili meteorológovia, vo viacerých okresoch očakávajú tvorbu poľadovice v dôsledku namŕzania vlhkej vozovky. Preto môže podľa nich predstavovať nebezpečenstvo pre dopravu aj osoby so zníženou schopnosťou pohybu. SHMÚ radí prispôsobiť jazdu stavu vozovky a zvýšiť opatrnosť pri chôdzi po zľadovatených povrchoch.
Bude oblačno až zamračené, teploty sa budú pohybovať medzi +1 až +6 °C. Vo výškach nad 1 500 metrov bude najvyššia denná teplota -3 °C, píše TASR.
Podľa iMeteo by cez víkend mala ovplyvňovať počasie tlaková výš, čo znamená, že sa zrejme môžeme tešiť na dva dni bez zrážok. Sprevádzať by ich mohli aj slnečné lúče. Ďalšie ochladenie sa očakáva až okolo Mikuláša.
Nútil ľudí k potratom a vazektómii, liečil ich agresivitou: Šialený kult mal liečiť závislých, zarábal milióny
Exkluzívne: Detským ambulanciám došla trpezlivosť. Ospravedlnenky majú voľne dostupné v čakárni, môže si ich zobrať ktokoľvek
Ubytujete sa za 13 € a najete za 10 €: Najkrajšie vianočné trhy v Európe pre rok 2025 máme len na skok. Začínajú už čoskoro
Zaplatili sme len 3 eurá: Vyskúšali sme sa veľmi lacno najesť v reštaurácii z Na nože. Niektorým sa takéto jedlo prieči
Žije v prenajatom byte, nemá auto a po meste chodí s batohom: Kto je Zohran Mamdani, prvý moslimský starosta New Yorku?
Najnebezpečnejšia žena: Bola posadnutá sexom a vraždila mužov pre zábavu. Dostala tvrdý trest, stále je hrozbou
Budú vianočné trhy v Bratislave drahšie? Stánkarov zaťaží vyššia 23 % DPH, na ľudí tento rok čakajú aj výhodné ponuky
Mamička varí lacné jedlá, aby šetrila peniaze: Podľa ľudí je to ako krmivo pre psa, jej manžel sa správa zvláštne
Navštívili sme nádhernú dolinu a strašidelný hrad úplne zadarmo: Nájdete tu aj jaskyňu a priam dokonalú jesennú prírodu
Boli sme v novom podniku, ktorý otvorili majitelia reštaurácie z Na nože. O tomto európskom klenote ste možno nikdy nepočuli












Nahlásiť chybu v článku