Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok nemôže potvrdiť, že by slovenské bezpečnostné zložky disponovali izraelským špionážnym systémom Pegasus.
Ako povedal pred dnešným rokovaním vlády, medializovaná informácia sa „ani náznakom nedotýka reality“.
Nemá informáciu
„Ja nie som predstaviteľ Slovenskej informačnej služby,“ pripomenul Šutaj Eštok. Doplnil však, že ako minister vnútra nemá takúto informáciu, nemôže to byť „hotová vec“.
Ako sme vás informovali, Slovenská informačná služba a možno aj ďalšie bezpečnostné zložky štátu podľa Denníka N zrejme získali schopnosť „totálnej penetrácie“, teda úplného ovládnutia v podstate akéhokoľvek mobilného telefónu a aj niektorých ďalších elektronických zariadení.
Túto informáciu denníku potvrdili štyri rôzne zdroje s väzbami na bezpečnostnú komunitu. Konkrétne by malo ísť o izraelský systém Pegasus.
„Metódy, formy a prostriedky spravodajskej činnosti vrátane informačno-technických prostriedkov sú utajovanou skutočnosťou. Z uvedeného dôvodu nie je možné vzhľadom na existenciu zákonnej prekážky poskytovať v tejto veci akékoľvek informácie,“ uviedla pre interez SIS.
Najnebezpečnejšia žena: Bola posadnutá sexom a vraždila mužov pre zábavu. Dostala tvrdý trest, stále je hrozbou
Budú vianočné trhy v Bratislave drahšie? Stánkarov zaťaží vyššia 23 % DPH, na ľudí tento rok čakajú aj výhodné ponuky
Mamička varí lacné jedlá, aby šetrila peniaze: Podľa ľudí je to ako krmivo pre psa, jej manžel sa správa zvláštne
Navštívili sme nádhernú dolinu a strašidelný hrad úplne zadarmo: Nájdete tu aj jaskyňu a priam dokonalú jesennú prírodu
Boli sme v novom podniku, ktorý otvorili majitelia reštaurácie z Na nože. O tomto európskom klenote ste možno nikdy nepočuli
Jedol psie žrádlo, celý čas bol nahý: Táto reality šou prekonala rekordy, milióny ľudí sledovali mučenie
Herci, ktorí boli počas natáčania Harryho Pottera vymenení: Niekedy to bolo fiasko, inokedy tvorcovia nemali na výber
Terapia červeným svetlom nie je zázračná, tvrdí odborníčka: Vedeckých dôkazov je málo a chýbajú, nie je to všeliek
ANKETA: Nepáči sa mi to, malo by sa to odstrániť. Slovákov sme sa opýtali, čo si myslia o Separovom sprejovaní v Himalájach
Komikov sme sa spýtali, čo hovoria na novú maximálnu rýchlosť chodcov 6 km/h: Budeme ju merať dvoma pohlaviami












Nahlásiť chybu v článku