Bratislavská polícia opätovne pripomína celoslovenskú preventívno-informačnú kampaň Nezabudni na mňa v aute. Robí tak aj v súvislosti s nedeľným (7. 7.) prípadom, keď žena zabudla psa v aute zaparkovanom na slnku na parkovisku medzi nemocnicou Bory a nákupným centrom a odišla na manikúru. Udalosť polícia objasňuje ako priestupok podľa zákona o veterinárnej starostlivosti. Informuje o tom na sociálnej sieti.
Policajti boli na parkovisko vyslaní krátko po 14.00 h. Na mieste zistili, že sa v zaparkovanom aute bez pootvorených okien a na priamom slnku nachádza zlatý retríver. Pes bol podľa polície zjavne v zlom zdravotnom stave. „Prostredníctvom rozhlasu nákupného centra, ako aj nemocnice policajti dali vyhlásiť majiteľa vozidla. Následne prišla žena, ktorá uviedla, že psa nechala vo vozidle, zabudla na neho a išla na manikúru,“ približuje polícia s tým, že psa previezli na veterinárnu polikliniku.
Polícia varuje
V rámci preventívno-informačnej kampane polícia opäť zdôrazňuje viaceré rady a odporúčania. Ponechanie zvieraťa v rozhorúčenom aute môže byť riešené v rovine priestupku vo veterinárnej oblasti, za určitých okolností však môže mať skutok trestnoprávnu dohru v podobe trestného činu týrania zvierat.
V prípade ponechania dieťaťa v aute môže ísť o trestný čin opustenia dieťaťa, ktoré si nevie pomôcť samo. Osoba môže zároveň čeliť aj obvineniu z ublíženia na zdraví, v krajnom prípade z usmrtenia, ak takéto konanie viedlo k poškodeniu zdravia či k smrti dieťaťa. Zabúdať netreba ani na to, že ak to situácia dovoľuje, treba bezodkladne upovedomiť majiteľa vozidla, napríklad ho vyhlásiť v nákupnom centre cez informačný stánok alebo cez SBS službu. V opačnom prípade sa odporúča zavolať políciu, hasičov, prípadne linku 112.
Košické vianočné trhy nám vyrazili dych. Oškvarky z kapra za 15 eur ľudia ospevujú, cibuľa za 1,5 eura prekvapila
Cheeseburger za 0 €: Boli sme na otvorení horúcej novinky. Sľúbili 1 000 jedál zadarmo, poriadne nás sklamali
Expert na hypotéky: Ľudia preplácajú úvery aj o stovky eur mesačne, ktoré vedia ušetriť. Pozor na kreditky či hazard
Mesiac som žila zo 4,57 eura na deň: Potraviny ma stáli len 128 eur, podarilo sa mi to vďaka tomuto triku a bez obmedzovania
Klobása či placky stoja aj 12 eur, novinkou je výhodné menu. Boli sme na trhoch v Bratislave, takéto sú tohtoročné ceny
42 rokov hnila doma vo svojej posteli: Hedviga zomrela a zápach rozkladajúceho tela susedov nerušil. Nikto si to nevšimol
Navštívili sme nádhernú slovenskú dedinu, jedinú svojho druhu. Redaktorka vyskúšala novú linku Košice – Bratislava
Porsche sa na ojazdených pneumatikách rútilo až 150 km/h. Po náraze začalo horieť, Paul Walker vtedy ešte žil
Matúš prešiel vyše 25-tisíc kilometrov: Na výkaly v prírode treba lopatku, servítky zobrať so sebou. Slováci tomu nerozumejú









Nahlásiť chybu v článku