Hlavná dovolenková sezóna začne už čoskoro, no na južnom pobreží Talianska musia riešiť nečakané nepríjemnosti. Komplikácie tu totiž spôsobujú ohnivé červy. Ide o mnohoštetinavce z čeľade Amphinomidae, ktoré sa vyskytujú prevažne v trópoch a za ich inváziu v tejto oblasti môžu pravdepodobne horúčavy, píše portál Geopop.
V týchto oblastiach sa červ v minulosti vyskytoval len veľmi zriedkavo a jeho rozšírenie predstavuje vážne riziko pre mnohé morské druhy. Taktiež môže ovplyvňovať miestny rybolov a cestovný ruch. Kontakt s jeho jedovatými štetinami môže spôsobiť svrbenie, pálenie, alebo dokonca opuch. Smrteľné nebezpečenstvo pre ľudí by však tento tvor predstavovať nemal.
Dôkaz globálneho otepľovania
Ohnivé červy navyše nemajú v tejto oblasti žiadneho prirodzeného predátora a strašidelné je aj to, že ak takéhoto červa roztrhnete, začne sa množiť. Ich prítomnosť na pobreží južného Talianska je navyše jasným dôkazom globálneho otepľovania, keďže ide o teplomilný druh.
Pri kontakte so živočíchom sa odporúča štetiny opatrne vytiahnuť z kože, napríklad lepiacou páskou, a miesto následne vydezinfikovať a ochladiť. V prípade komplikácií treba vyhľadať lekársku pomoc.
Bola som na laserovej epilácii: Nahotu po chvíľke neriešite. Najviac ma prekvapila poloha, v akej som musela ležať
Kristína a Juraj radia, ako na lacnejšiu dovolenku na Islande: Na 7 dní si pripravte 1 500 až 2 000 €
Michal a Sofia kráčali 215 dní v Himalájach. Navštívili sme „slovenský Mars“ a ochutnali minerálku zadarmo
Jesse sa pred pád dňami prisťahoval na Slovensko, aby znížil svoje náklady: Ľudia sú tu srdeční, všetko pôsobí čisto















Nahlásiť chybu v článku