Hviezdny francúzsky útočník Kylian Mbappé vo svojom prvom mediálnom vystúpení po podpise zmluvy so španielskym Realom Madrid netajil nadšenie a hovoril o splnení veľkého sna, ktorý mával ako dieťa. „Som veľmi šťastný a hrdý, že som sa stal súčasťou môjho vysnívaného klubu – Realu Madrid.
„Nadšenie, ktoré cítim, neviem ani poriadne opísať slovami. Nemôžem sa dočkať, až vás uvidím, madridisti, a ďakujem za neuveriteľnú podporu. Hala Madrid!“ napísal 25-ročný zakončovateľ na svojom účte na sociálnej sieti Instagram.
Obrovský podpisový bonus
Mbappé podpísal so španielskym šampiónom a víťazom Ligy majstrov 2023/2024 zmluvu do 30. júna 2029. Klub potvrdil skompletizovanie dohody v pondelok. Francúz má za sebou už aj prvé fotenie v drese „bieleho baletu“, no k tímu sa pripojí až po skončení ME 2024 v Nemecku, na ktorých bude Francúzsko jedným z najhorúcejších ašpirantov na zisk trofeje.
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
Podľa denníka Marca by mal Mbappé zarobiť až 35 miliónov ročne. V uplynulých dňoch zahraničné médiá informovali o čiastke 15 miliónov ročne, plus podpisový bonus vo výške 100 miliónov eur, ktorý by sa mal rozložiť do piatich splátok. Jeho príchod do hlavného mesta Španielska bol „na spadnutie“ už v roku 2022, no po sezóne 2021/2022 predĺžil Francúz zmluvu s PSG o dva roky. Súčasťou dohody bola aj opcia na ďalší rok, ktorú však hráč nevyužil.
Majster sveta z roku 2018, vyhral s parížskym veľkoklubom šesť titulov vo francúzskej najvyššej súťaži Ligue 1 a štyrikrát sa tešil zo zisku Francúzskeho pohára. Vo vitrínke mu však stále chýba triumf v Lige majstrov, v súťaži, ktorá je nepochybne doménou jeho nového zamestnávateľa.
Podľa denníka Marca by mal Mbappé zarobiť až 35 miliónov ročne . V uplynulých dňoch zahraničné médiá informovali o čiastke 15 miliónov ročne, plus podpisový bonus vo výške 100 miliónov eur, ktorý by sa mal rozložiť do piatich splátok.
Angažovanie jednej z najjagavejších hviezd súčasného futbalu dal poriadne zabrať v pondelok aj IT oddeleniu Realu Madrid. Oznámenie o príchode bývalého hráča klubu Paríž Saint-Germain totiž spôsobilo niekoľkominútový kolaps oficiálnej webovej stránky klubu. Mbappého príchod stihli oceniť na sociálnych sieťach aj jeho noví spoluhráči. Brazílčan Rodrygo napríklad na svojom instagramovom účte uverejnil jedenásť sŕdc.
Španielske média sa aktuálne predháňajú v tom, kto bude najpútavejšie ospevovať príchod francúzskej hviezdy. Niektoré z nich dokonca spomínajú novú éru „Galácticos“ a odvolávajú sa na hviezdny káder s Mbappém, Judom Bellinghamom, Viníciusom, Rodrygom i talentovaným Endrickom z Brazílie, ktorý by mal tím Realu v lete taktiež doplniť.
Slovenku si mal Epstein kúpiť ako otrokyňu na sex, keď mala len 15 rokov: Neskôr mu mala pomáhať, oficiálne je nezvestná
Bitka, ktorá rozhodla o 2. svetovej vojne: V Stalingrade stratili obe strany milión vojakov, pre nacistov to bol ale koniec
Doktorka farmácie: Infúzie vitamínu C sú pre zdravých ľudí zbytočné a môžu byť rizikové. Prevetrajú tiež peňaženky
Zvládne byť prorokom každý? Naša redakcia predpovedala 46 vecí na rok 2025, vyše 44 % z toho správne
Matka 10 detí 25 rokov držala v zajatí dievča. Boli sme v reštaurácii z novej epizódy Na nože, zostali sme nespokojní
O obľúbenom animáku Tom & Jerry sa šíri konšpirácia, ktorú ste možno počuli aj vy. Pravda je však inde
Navštívili sme nádherné miesto na Slovensku, zamilovali sme si ho. Je zaradené medzi „Sedem divov Turca“
Strčil prsty do vagíny a pozrel sa dnu, keď sa to považovalo za nechutné: Otec gynekológie experimentmi mučil otrokyne










Nahlásiť chybu v článku