K stretu medveďa s človekom dochádza častejšie než pred pár rokmi. Šelmy schádzajú bližšie k ľudských obydliam, a preto je pravdepodobnejšie, že si ľudia medveďa všimnú. Jeho výskyt hlásili včera z dvoch obcí.
správy od nás budete mať ako prví.
Že sa v okolí pohybuje medveď, hlásili podľa TV JOJ z obce Topoľovka v okrese Humenné. Rovnako si ho všimli aj v Handlovej. Tam sa pohyboval neďaleko cesty I/9 nad železničným priecestím na Žiarskej ulici. Na jeho prítomnosť upozornila krajská polícia.
Medvede sa začínajú objavovať na miestach, ktoré predtým nevyhľadávali. Obyvatelia obce Topoľovka tvrdia, že prestali chodiť na huby, černice aj bylinky, pretože sa boja. Ochranári im odkazujú, že panika nie je na mieste.
Miestni obyvatelia aj tak tvrdia, že sa lesom budú radšej vyhýbať. Obec kontaktovala CHKO Karpaty aj zásahový tím. Podľa starostu Štefana Ladičkovského išlo o mladšieho jedinca, mohol mať dva až tri roky. Prilákali ho zrejme kone na neďalekom ranči.
Ochutnali sme dokonalé pivo, ďalší podnik úplne prepadol. S odborníkom sme testovali slovenské prevádzky
Sofia je odborníčka na kórejskú kozmetiku: Skincare kórejských žien nemá 10 krokov. Produkty sú o 30 % lacnejšie
Kondo sa z Japonska presťahoval do Trenčína: Lekári sú tu ľudskí, nie ste iba číslo. Slováci žijú veľmi pohodlne
Pred 10 rokmi zomrel jeden z najdôležitejších ľudí v dejinách ľudstva, ale takmer nikto o tom nehovoril
Kača precestovala Irak: Najväčším mýtom je, že celý vyzerá ako vojnová zóna. Pohostinnosť ľudí bola nezištná
„Je likvidačná, nefér a môže znamenať koniec,“ tvrdia podnikatelia: EÚ zaviedla prísnu legislatívu, petíciu podpísalo 65 200 ľudí
Bývala som 4 roky v Amerike: Za menšiu garsónku sme platili 900 eur, bežný nákup v potravinách stál 130 eur













Nahlásiť chybu v článku