Dostať sa autom do centra Viedne už zrejme nebude také jednoduché. Hlavné mesto Rakúska chce presadiť novinku, ktorou plánujú obmedziť pohyb áut v centre. Nové zákazy vjazdu by regulovali monitorované kamery, informuje Topspeed.
Zámerom pripravovaného opatrenia v rakúskej metropole je zveľadenie zelených plôch v centre, či vybudovanie nových cyklotrás. Platiť by však mali aj výnimky zo zákazu vjazdu do centra Viedne. Týkali by sa obyvateľov či krátkodobých návštevníkov, ktorí by napríklad parkovali vo verejných garážach, navštevovali miestne podniky, alebo vozidiel verejných služieb a taxíkov.
Na dodržiavanie by dohliadali kamery
Pomocníkom pri dohliadaní na zákaz vstupu by boli monitorované automatické kamery. Za prípadné porušenie opatrenia budú hroziť pokuty. Realizácia však závisí od zmien v legislatíve, tie musia najprv schváliť rakúske orgány. Proces sa však zastavil, federálna vláda čelí kritike. Podporu však vyjadrili viaceré rakúske mestá vrátane Viedne, Linzu, St. Pöltenu a Leobenu.
Združenie miest Rakúska dlhodobo presadzuje kontrolovaný a regulovaný prístup áut do miest, inšpiráciu si vzali z Talianska, kde už podobný systém funguje, uvádza rakúsky portál Heute.at. Predpokladá sa, že denný príliv áut do centra Viedne by sa zredukoval o 15 700 vozidiel. Obsadenosť parkovacích miest v regulovanej zóne by sa mala znížiť približne o štvrtinu.
Bola som na najlepšom letisku na svete: Vodopád je zadarmo, najete sa aj lacno a okúpete v strešnom bazéne
Mirka odišla na Lombok, kde ju jedlo v reštaurácii vyjde 1 euro. Analytik povedal, aké konsolidačné opatrenia by nám pomohli
Chcela si vziať život, a tak skočila z Empire State Building. Elvita Adamsová je jediná žena, ktorá to prežila
Kyanidu neveril, poistil sa guľkou do hlavy. Posledné dni Adolfa Hitlera boli plné paranoje a strachu
Finančný poradca Kravár o hypotéke na bývanie: V troch prípadoch môže byť ťarchou. Je reálna aj s príjmom 700 eur
Krimiseriály už nemajú ďaleko od reality: Expert zo SAV vysvetľuje, ako DNA pomáha polícii odhaľovať páchateľov
Bývalý detektív Vachálek o vražde Remiáša: Ľudia sa už pravdu nedozvedia, pre politikov je to pohodlnejšie












Nahlásiť chybu v článku