Hasičská záchranná služba (HZS) prijala včera vo večerných hodinách tiesňové volanie. Na linku sa dovolala rodina 33-ročného slovenského turistu, ktorý bol nezvestný, informuje HZS na svojom facebooku. Vďaka súčinnosti záchranných zložiek má ale tento príbeh šťastný koniec.
Lokalizovali mu mobil
Muž podľa dostupných informácií prechádzal Cestu hrdinov SNP, keď s ním rodina zrazu stratila kontakt. “V priebehu uplynulých 24 dní, počas ktorých bol na prechode najdlhšej turistickej magistrály na Slovensku, udržiaval so svojou rodinou pravidelný kontakt a zdieľal s nimi svoju polohu. Potom, ako sa však ocitol v blízkosti sedla Priehyba v Nízkych Tatrách, sa kontakt s rodinou na dlhšiu dobu prerušil,” informujú horskí záchranári.
O pomoc bolo požiadané aj Ústredné operačné stredisko PZ SR, ktoré zabezpečilo lokalizáciu mobilného telefónu nezvestnej osoby. Do záchrannej akcie sa zapojili aj horskí záchranári z južnej aj severnej strany Nízkych Tatier a ECMO pracovisko, aby muža nakoniec našli v dobrom zdravotnom stave. Nachádzal sa v turistickom prístrešku v sedle Priehyba, kde sa rozhodol prenocovať.
100-krát ju bodla, potom dieťa vyrezala z maternice. Beštiu odsúdili, pobyt v cele smrti označuje za hotel
Zločinec, kvôli ktorému vznikol štokholmský syndróm. Milovali ho ženy aj rukojemníci, z väzenia ušiel 17-krát
Boli sme na kúpalisku za 12 €: Plavecký bazén zatarasili ležadlom, nafukovacia atrakcia ležala v tráve
Lieky si v nočnej hodine v lekárni nekúpite: Video Kobielskeho nahnevalo Slovákov, BSK aj Dr. Max reagujú
Odborník na maloobchod: Vlna prepúšťania a zatvárania obchodov porastie, Slovensko zaplavujú diskonty
James žije na Slovensku už 27 rokov: Zabíjačka je moja obľúbená tradícia, ceny začínajú byť nepríjemné
Rastislav Káčer v 1 na 1: Ficovi ľudia sú prisatí na štátnom cecku. K Slovensku sa správajú ako k vojnovej koristi












Nahlásiť chybu v článku