Spomedzi členov vlády má najväčšiu dôveru občanov minister školstva Tomáš Drucker (Hlas-SD), najmenšiu minister spravodlivosti Boris Susko (Smer-SD.) Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza, ktorý sa konal od 15. do 22. novembra na vzorke 1015 respondentov.
Drucker požíva dôveru 43 percent opýtaných. Nasledujú ďalší ministri Hlasu-SD, a to ministerka vnútra Denisa Saková (43 percent), minister práce Erik Tomáš (43 percent), minister investícií Richard Raši (41 percent) a ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (38 percent).
Najmenej ľudí verí Suskovi
Ďalší z hľadiska dôveryhodnosti sú za Smer-SD šéf diplomacie Juraj Blanár (37 percent) a minister financií Ladislav Kamenický (37 percent). Nasleduje šéf envirorezortu za SNS Tomáš Taraba (35 percent). Matúšovi Šutajovi Eštokovi (Hlas-SD) vo vedení rezortu vnútra dôveruje 35 percent opýtaných a Robertovi Kaliňákovi zo Smeru-SD ako ministrovi obrany 34 percent.
Nasledujú minister pôdohospodárstva za Smer-SD Richard Takáč (32 percent), ministerka kultúry za SNS Martina Šimkovičová (31 percent), minister dopravy za Smer-SD Jozef Ráž (28 percent) a podpredseda vlády za Hlas-SD Peter Kmec (24 percent).
Suskovi vo vedení rezortu spravodlivosti dôveruje 24 percent opýtaných. Po Kmecovi, ktorému nedôveruje 38 percent respondentov má Susko zároveň druhú najnižšiu mieru nedôveryhodnosti, a to 39 percent. Najvyššiu nedôveru spomedzi ministrov má podľa prieskumu Kaliňák (61 percent).
Nasledujú Šimkovičová (57 percent), Šutaj Eštok (53 percent) a Blanár (50 percent). V poradí nasledujú Raši a Tomáš (zhodne 49 percent), Saková, Taraba a Ráž (48 percent), Drucker (47 percent), Kamenický (45 percent), Takáč (42 percent) a Dolinková (41 percent).
Mladík spadol do 45 cm škáry za chladničky v obchode a našli ho po 10 rokoch. Kým jeho telo hnilo, ľudia tam nakupovali
Poslanec Bartek exkluzívne pre interez: Františkovi Mikloškovi sa neospravedlním, nepovedal som nič vulgárne
Obed nás vyšiel na 42 eur, najedli sme sa až na druhý pokus. Boli sme v podniku z novej časti Na nože
Nikola a Hana dali výpoveď v práci a odišli na Zanzibar: Ľudia tu zarábajú 171 eur mesačne, dostávame ponuky na vydaj
Slovenku si mal Epstein kúpiť ako otrokyňu na sex, keď mala len 15 rokov: Neskôr mu mala pomáhať, oficiálne je nezvestná
Bitka, ktorá rozhodla o 2. svetovej vojne: V Stalingrade stratili obe strany milión vojakov, pre nacistov to bol ale koniec
Doktorka farmácie: Infúzie vitamínu C sú pre zdravých ľudí zbytočné a môžu byť rizikové. Prevetrajú tiež peňaženky
Zvládne byť prorokom každý? Naša redakcia predpovedala 46 vecí na rok 2025, vyše 44 % z toho správne
Matka 10 detí 25 rokov držala v zajatí dievča. Boli sme v reštaurácii z novej epizódy Na nože, zostali sme nespokojní









Nahlásiť chybu v článku