Mnohí z vás zrejme v posledných dňoch vytiahli sánky, iní sa pripravujú na výdatnú lyžiarsku sezónu. Kvalitnému snehu budú podľa iMeteo aj naďalej pomáhať mínusové teploty, ktoré nás čakajú v najbližších dňoch. Nová vrstva snehovej pokrývky však nenapadne všade.
Začínajú komplikácie
Počasie na našom území už niekoľko hodín ovplyvňuje tlaková níž, informovalo o tom iMeteo. Počas noci putoval do našej oblasti vlhký vzduch, ktorý so sebou prinášal sneh.
V západnej a východnej časti krajiny však skupenstvo zrážok nebolo jednoznačné. Kým napríklad v Komárne snežilo, v okolí Nitry alebo Nových Zámkov pršalo. Podobne bol na tom aj východ, kde snežilo všade okrem Košíc a východne od spojnice Prešov – Košice.

„Noc priniesla na naše územie ďalšiu snehovú nádielku, ktorá komplikuje dopravu predovšetkým v centrálnej časti Slovenska. Sneženie však robí problémy aj na západe a snežiť bude aj počas dnešného dňa,“ zhrnul situáciu portál.
Zasypaná doprava
Sneženie počas noci prinieslo najviac snehu na juh Podunajskej nížiny a stredného Slovenska, kde je situácia najkomplikovanejšia. „Viaceré cesty na strednom Slovensku sú zasnežené, pričom najhoršia situácia je na horských priechodoch, z ktorých mnohé sú pre kamiónovú dopravu neprejazdné,“ informovalo iMeteo.
Vodiči z Podunajskej nížiny, z okresov Komárno, Nové Zámky a Levice hlásia problémy s vozovkou. Tie však zasiahli aj sever krajiny, kde najmä na Liptove a pod Tatrami celú noc husto snežilo. Cesty pokryla niekoľkocentimetrová vrstva a pod snehom skončila aj severná diaľnica D1.

Podľa Slovenskej správy ciest je pod snehom D1 Ivachnová – Jánovce, D3 na Kysuciach, R3 obchvat Hornej Štubne, R3 na Orave a R1 a R2 na strednom Slovensku.
Nastane zmena
Situácia by sa mala podľa iMeteo upokojiť už v priebehu dnešného dňa, kedy sa teploty dostanú na nulu. Sneženiu však nie je koniec. Najintenzívnejšie snehové zrážky síce máme nateraz za sebou, ale cez deň zasiahnu najmä stredné a severné Slovensko.
„Tu ešte môže dochádzať k ďalším problémom. Ale s blížiacim sa poludním sa začne situácia zlepšovať, keďže zrážky začnú ustávať,“ predpovedá. Popoludní začne intenzita sneženia prudko klesať a vo večerných hodinách by malo definitívne ustať.
V najbližších dňoch nás síce čakajú mrazivé teploty, ale už bez snehu.
Mamička varí lacné jedlá, aby šetrila peniaze: Podľa ľudí je to ako krmivo pre psa, jej manžel sa správa zvláštne
Navštívili sme nádhernú dolinu a strašidelný hrad úplne zadarmo: Nájdete tu aj jaskyňu a priam dokonalú jesennú prírodu
Boli sme v novom podniku, ktorý otvorili majitelia reštaurácie z Na nože. O tomto európskom klenote ste možno nikdy nepočuli
Jedol psie žrádlo, celý čas bol nahý: Táto reality šou prekonala rekordy, milióny ľudí sledovali mučenie
Herci, ktorí boli počas natáčania Harryho Pottera vymenení: Niekedy to bolo fiasko, inokedy tvorcovia nemali na výber
Terapia červeným svetlom nie je zázračná, tvrdí odborníčka: Vedeckých dôkazov je málo a chýbajú, nie je to všeliek
ANKETA: Nepáči sa mi to, malo by sa to odstrániť. Slovákov sme sa opýtali, čo si myslia o Separovom sprejovaní v Himalájach
Komikov sme sa spýtali, čo hovoria na novú maximálnu rýchlosť chodcov 6 km/h: Budeme ju merať dvoma pohlaviami
Káva za 3,60 eura nám udrela do nosa a nevoňala: Boli sme v novom podniku, ktorý otvorili majitelia reštaurácie z Na nože
Prirovnávajú ju ku Kate Middleton, takto ju mal Putin žiadať o ruku: Kto je Alina Kabajevová, údajná nová cárovná v Kremli?












Nahlásiť chybu v článku