Zima sa nezadržateľne blíži. Okrem starostlivosti o zdravie či iné základné potreby je nutné dohliadnuť aj na naše vozidlá, ku ktorým sa počas najväčších mrazov musíme správať pozornejšie, píše TN.
Čo sa týka spomínanej zodpovednosti a pozornosti voči autám, nemyslíme tým len prezuté pneumatiky, správny postup pri zahmlenom čelnom skle či odhrnutý sneh z vozidla. Dôležitá je aj starostlivosť o motor a palivá, ktoré do auta tankujete.

S blížiacou sa zimou sa otvára aj téma mrznutia a pohonných hmôt v autách. Keďže aj na našom území sa v nasledujúcich dňoch výrazne ochladí a teploty v noci pokojne dosiahnu aj -14 stupňov Celzia, najmä pre vodičov s naftovým motorom nie je od veci premýšľať nad aditívom.
Ak nechcete riskovať, radšej to nepodceňujte
Pre tých, ktorí tankujú diesel, sa teda odporúča v týchto dňoch aplikovať aj zimné aditívum, ktoré sa stará aj o to, že nafta zamrzne pri omnoho nižšej teplote, ako bez aditíva. V jednoduchšom preklade, ak nechcete riskovať, že vám jedno mrazivé ráno nenaštartuje auto, môže to byť práve tým, že nafta v nádrži zamrzla.

Dôležité je aj obdobie, kedy aké aditívum použijete. Ak sa teploty pohybujú okolo nuly, ešte stále môžete aplikovať aj letné aditívum. Neskôr už na základe toho, či sa teplomer zastaví na hranici okolo -10, respektíve -20 stupňov Celzia, kedy je potrebné siahnuť po ešte účinnejšej látke.
Ak ide o vodičov, ktorých vozidlá jazdia na benzín, tí sa po aditívach kvôli mrznutiu paliva obhliadať nemusia. Každopádne, použitie aditív sa odporúča aj pre benzínové motory, keďže pomôžu prečistiť palivovú sústavu a výfukový systém.
Spali sme v útulni v Tatrách: Za 10 € sme sa uložili na spoločných matracoch a chodili na latrínu. Je to skvelý zážitok
7-ročný vážil 102 kíl: Stal sa najtučnejším dieťaťom na svete, jeho mamu vinili, že mu dáva steroidy. Skončil tragicky
Našli sme lacné Chorvátsko, pivo si dáte za 67 centov: Dovolenka pri Jadranskom mori vás nemusí stáť majland
Psychologička Denisa o mužoch v nedobrovoľnom celibáte: Problém vzniká, keď nadobudnú presvedčenie, že vzťahy sú „hra“
15-tisíc mŕtvych a najväčšia katastrofa 3. tisícročia. Cunami dokonca posunulo japonský ostrov o dva metre
Paulíková o Málinci: Starostovia na Podpoľaní sa boja Tarabu, z prečerpávačky sa môže stať druhá Slatinka
Husajnovi vyvíjal zbraň, akú nemal žiadny štát na svete. Superdelo Veľký Babylon nedokončil, popravili ho tajné služby










Nahlásiť chybu v článku