Autá na benzínový či naftový pohon si už v centre hlavného mesta Švédska neškrtnú. Štokholm ich vykáže už od začiatka roka 2025, upozornil na to portál tn.cz.
V niektorých európskych mestách už platia isté pravidlá, ktoré redukujú počet áut s vyššími emisiami v ich centre. V Štokholme však budú ešte prísnejší ako v Paríži, Aténach, Madride alebo Londýne.
V hlavnom meste Švédska príde do praxe zákaz vstupu benzínových či naftových áut už koncom budúceho roka, v kľúčových častiach centra mesta s nimi nebude možné jazdiť, informuje SVT. „Ekologická zóna“ sa bude rozprestierať na území viac ako dvadsiatich blokov vnútorného mesta. Vjazd povolia iba plne elektrickým a vodíkovým autám.
Výnimky
V platnosti však budú aj výnimky – platiť budú pre sanitky a policajné autá, a tiež pre vozidlá prevážajúce handicapované osoby. Centrum budú môcť zásobovať aj väčšie dodávky, ale iba s plug-in hybridným pohonom.
Radnica sa podľa námestníka primátora metropoly snaží zlepšiť kvalitu ovzdušia a znížiť hluk z dopravy. Týmto krokom chcú tiež urýchliť prechod od spaľovacích motorov k elektromobilom.
Slovák nám popísal, ako takmer prišiel o peniaze. Ak sa chystáte cestovať, vieme, na čo si dať pozor
Práca, ktorá vás kedysi bavila, vás dnes ničí: Expertka vysvetlila, prečo sa vyhorenie začína nenápadne a pomaly
100-krát ju bodla, potom dieťa vyrezala z maternice. Beštiu odsúdili, pobyt v cele smrti označuje za hotel
Zločinec, kvôli ktorému vznikol štokholmský syndróm. Milovali ho ženy aj rukojemníci, z väzenia ušiel 17-krát
Boli sme na kúpalisku za 12 €: Plavecký bazén zatarasili ležadlom, nafukovacia atrakcia ležala v tráve
Lieky si v nočnej hodine v lekárni nekúpite: Video Kobielskeho nahnevalo Slovákov, BSK aj Dr. Max reagujú













Nahlásiť chybu v článku