Na učiteľku v škole na juhozápade Francúzska v stredu počas vyučovania zaútočil žiak a dobodal ju na smrť, informoval regionálny prokurátor Jérome Bourrier. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry AFP.
Útok počas hodiny španielčiny
Na učiteľku, päťdesiatničku, žiak zaútočil nožom počas hodiny španielčiny v škole v obci Saint-Jean-de-Luz. Učiteľke poskytli prvú pomoc priamo na mieste, zraneniam však podľahla, povedal prokurátor Bourrier z juhofrancúzskeho mesta Bayonne. Doplnil, že 16-ročného chlapca zatkli.
Škola Svätého Tomáša Akvinského je súkromná a zriadila ju katolícka cirkev. Nachádza sa blízko centra Saint-Jean-de-Luz, ktoré v lete patrí k najobľúbenejším strediskám na piesočnom pobreží baskického vidieka vo Francúzsku.
Francúzsky minister školstva Pap Ndiaye vyhlásil, že je smrťou učiteľky “krajne rozrušený” a smeruje na miesto činu.
Boli sme na kúpalisku za 12 €: Plavecký bazén zatarasili ležadlom, nafukovacia atrakcia ležala v tráve
Lieky si v nočnej hodine v lekárni nekúpite: Video Kobielskeho nahnevalo Slovákov, BSK aj Dr. Max reagujú
Odborník na maloobchod: Vlna prepúšťania a zatvárania obchodov porastie, Slovensko zaplavujú diskonty
James žije na Slovensku už 27 rokov: Zabíjačka je moja obľúbená tradícia, ceny začínajú byť nepríjemné
Rastislav Káčer v 1 na 1: Ficovi ľudia sú prisatí na štátnom cecku. K Slovensku sa správajú ako k vojnovej koristi














Nahlásiť chybu v článku