Ochranárska organizácia Vier Pfoten (Štyri labky) začala v stredu prevoz posledného medveďa hnedého v zajatí z Albánska do Rakúska. TASR správu prevzala z agentúry AP a webovej stránky denníka Salzburger Nachrichten.
Medveď sa volá Mark (24) a po prevoze bude žiť v zariadení pre tieto šelmy v obci Arbesbach v Dolnom Rakúsku. K dispozícii bude mať primeraný priestor a starostlivosť.
Ako atrakcia pri reštaurácii
Mark prežil takmer celý život ako atrakcia v malej klietke neďaleko reštaurácie v Tirane, píše Salzburger Nachrichten. Nemal v nej žiadne útočisko ani ochranu pred prírodnými živlami.
Podľa ochrancov zvierat mal poškodené zuby i pazúry a pre neprimeranú stravu má nadváhu. Nedostatok pohybu spôsobil úbytok svalovej hmoty.

Organizácia Vier Pfoten dokázala jeho majiteľa presvedčiť, aby súhlasil s prevozom do zariadenia asi 150 kilometrov západne do Viedne. Marka pred tým uspali.
Zachránili už 30 medveďov
Z Albánska od roku 2015 zachránili viac než 30 medveďov, ktoré žili v klietkach v blízkosti reštaurácií a ďalších verejných miest ako atrakcie. Vier Pfoten zachránila 11 z nich, píše AP.

Zariadenie Bärenwald v Arsenbachu v spolkovej krajine Dolné Rakúsko slúži pre medvede z cirkusov, zoologických záhrad a od súkromných chovateľov, píše sa na oficiálnej webovej stránke útulku. Zvieratá majú dostatok priestoru a veterinárnu starostlivosť.
Lov divých zvierat s cieľom držať ich v zajatí je v Albánsku zakázaný. Zákon však nerieši prípady, ak sa už zviera narodilo v zajatí. Organizácie na ochranu divých zvierat preto žiadajú úrady, aby v tejto oblasti zákony zmenili.
Vývar za 3,90 € a ríbezľové pivo za 4 €: Našli sme najstaršiu slovenskú reštauráciu, po večeri sme ochutnali niečo nečakané
Outlet z kauzy slayáda začal veľkolepo, rýchlo sa z neho stala „nákupná zóna duchov“. Zákazníkov si užíval krátko
Budú počas vianočných sviatkov otvorené obchody? Reťazce hlásia zmeny, pozrite sa, ako to bude po novom
Šéf IĽP: Ficova vláda je asociálna a zbabelá. Bez ľudských práv sme len platiči daní a zdroje pre korporácie
Vianočné trhy u našich susedov sú ako z rozprávky: Na šunku za 6 eur sa tvorili rady, na cenu si dajte pozor
Psychologička Zuzana o alkohole: Fero Joke verejne priznal chybu a bol to správny krok, riskoval svoju reputáciu
Do Bratislavy lietadlom, do Košíc zase vlakom. Za 1 deň som porovnala oba spôsoby cesty, určiť víťaza je náročné
Nikola žije v Španielsku: Väčšina ľudí tu zarába okolo 1 300 € mesačne. Prenájom jednoizbového bytu v Madride stojí 1 000 €










Nahlásiť chybu v článku