Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov predniesol na dnešnej tlačovej konferencii veľké množstvo zaujímavých tvrdení. Informuje vo svojom videu DenníkN. Cez humanitárne koridory bolo medzitým evakuovaných už 65 000 civilistov.
Na otázku, či Rusko plánuje po Ukrajine napadnúť aj iné krajiny odpovedal Putinov minister mimoriadne prekvapivo, keď jeho krajina podľa neho Ukrajinu vlastne nenapadla: „Neplánujeme zaútočiť na iné krajiny, my sme Ukrajinu nenapadli. Na Ukrajine nastala situácia, ktorá vytvárala priame ohrozenie bezpečnosti Ruskej federácie.“
Lavrov tak naznačil, že jeho krajina sa mimoriadne tvrdou agresiou voči svojmu susedovi vlastne len bránila. Reportérka sa ho následne spýtala na bombardovanie nemocnice v Mariupole, v ktorej sa nachádzali desiatky pacientov, čo však Lavrov taktiež poprel.

„Túto pôrodnicu už dávno obsadil prápor Azov a ďalší radikáli, odkiaľ vyhnali všetky rodiace ženy a personál.“ Fotografie z miesta bombardovania však hovoria niečo úplne iné. Taktiež nezabudol dodať, že západné média vraj manipulujú verejnou mienkou.
Humanitárne koridory fungujú
Zelenskyj odsúdil tieto výpovede Ruska „Sebaisto klamú tak, ako vždy. Vojnové zločiny nie sú možné bez propagandy, ktorá ich zakrýva,“ dodal. Ruské sily spôsobili podľa Zelenského na Ukrajine „humanitárnu katastrofu“.

Ukrajinský prezident taktiež uviedol, že cez humanitárne koridory sa podarilo z inváziou ťažko zasiahnutých ukrajinských miest evakuovať už 65 000 civilistov. TASR o tom informuje na základe informácií, ktoré zverejnila stanica Sky News.
Evakuácia civilistov sa začala po tom, ako sa Moskva a Kyjev v stredu dohodli na otvorení viacerých humanitárnych koridorov. Ukrajina vo štvrtok otvorila sedem humanitárnych koridorov vrátane jedného z prístavného mesta Mariupol.
Strčil prsty do vagíny a pozrel sa dnu, keď sa to považovalo za nechutné: Otec gynekológie experimentmi mučil otrokyne
Veterinárka Mária Poláčková: Eutanázia je posledný akt lásky, nie zlyhanie. Ľudia zvieratá poľudšťujú
Luana je najmladšou self-made miliardárkou. Baletka zbohatla na biznise, ktorému málokto veril, na krku má aj žaloby
Strčila jej hlavu do záchoda, do hrdla liala čistiace prostriedky: Matka 10 detí dlhých 25 rokov držala v zajatí dievča
Len za 90 minút sme si užili nádherný západ slnka na najvyššom vrchu Nízkych Tatier. Obľúbená trasa vyráža v zime dych
Šéf módnej skupiny LPP: V tomto roku otvoríme 20 nových Sinsay predajní, zavádzame aj samoobslužné pokladnice












Nahlásiť chybu v článku