Podujatia sú pôvodne nastavené na maximálne 50 osôb v režime OP.
správy od nás budete mať ako prví.
Vyhlášku o organizácii hromadných podujatí, ktorá má aktualizovať podmienky otvorenia kultúrnych akcií, vydá Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR po tom, ako budú v pondelok (10. 1.) známe oficiálne závery rokovania vlády SR o tejto otázke. TASR o tom informoval komunikačný odbor ÚVZ.
V pondelok predpoludním bude mať kabinet rokovanie o poslednom uznesení
Od pondelka majú byť otvorené kultúrne podujatia v režime OP maximálne pre 50 návštevníkov. V piatok (7. 1.) to počas rokovania vlády avizovala ministerka kultúry SR Natália Milanová (OĽANO) s tým, že pravidlá spresní vyhláška Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. Práve na vyhlášku čaká väčšina kultúrnych inštitúcií.
V pondelok predpoludním má kabinet online rokovať o uznesení, ktoré predloží Ministerstvo zdravotníctva SR.
Zástupcovia kultúrnej obce vyjadrili počas víkendu nesúhlas s avizovanou podobou uvoľnenia podmienok pre živú kultúru. Považujú to za nedostatočné, žiadajú preto o čo najrýchlejšie stretnutie a osobnú diskusiu s predsedom vlády SR Eduardom Hegerom (OĽANO), ministerkou kultúry a ministrom zdravotníctva SR Vladimírom Lengvarským (nominant OĽANO).
Žiadajú tiež prehodnotiť podmienky otvorenia kultúrnych podujatí tak, aby ich od 18. januára bolo možné realizovať s naplnením minimálne 50-percentnej kapacity diváckych priestorov a v režime OTP, teda aj pre testovaných. Premiér sa na otázku TASR k požiadavke o stretnutie zatiaľ nevyjadril.
Žena zabila svoje 3 deti, lekári problém prehliadli: Ide o jeden z najsmutnejších prípadov v histórii krajiny
6 € za vstup a veľké pivo za 2,50 €: Kúpali sme sa na skrytom jazere a ochutnali „kúpaliskové“ gastro
Pre chorobu si siahol na život, mal halucinácie. Robin Williams humorom zachraňoval iných, sebe pomôcť nevedel
Baba Vanga je Nostradamus z Balkánu: Negramotná žena oslepla pri búrke a mala dostať dar. Pravda je inde
Pobláznila celé Slovensko, donedávna o nej nikto nevedel: Kto je atlétka Anna Švrček, ktorá sa stala virálnou?
Bola som v Afganistane: Musela som dodržiavať pravidlá. Ženy nesmú pracovať, diktujú im, ako sa obliekať














Nahlásiť chybu v článku