Na Slovensku pribudlo v sobotu (13.11.) 5 804 prípadov nákazy novým koronavírusom, spravilo sa 17 941 PCR testov. Celkovo tak evidujeme 560 100 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webe covid-19.nczisk.sk.
Počet hospitalizovaných sa našťastie výnimočne nezvýšil, v nemocniciach je tak stále 2 626 pacientov. Počet obetí koronavírusu s pozitívnym testom je 13 537, za uplynulý deň pribudlo 52 obetí. Zvýšil sa aj počet zaočkovaných osôb o 5 139, momentálne ich je 2 542 370.
„Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 5804 ľudí s pozitívnym PCR testom, z nich vyše 71 percent nebolo zaočkovaných. Čo sa týka antigénového testovania, pribudlo 1352 pozitívnych, vyše 71 percent z nich sa doteraz nezaočkovalo,“ uvádza ministerstvo zdravotníctva SR na svojom webe. Vykonaných bolo 12 938 antigénových testov.
Najhorší bol Prešovský kraj
Najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami bolo v Prešovskom kraji (1255), nasledujú Košický kraj (869), Trnavský (815), Banskobystrický (761), Žilinský (652), Bratislavský (587), Trenčiansky (478) a Nitriansky (387). Je medzi nimi 2712 mužov a 3092 žien. Celkový počet pozitívne testovaných mužov je 266 368 a žien 293 732.
Spomedzi 2626 hospitalizovaných nie je vôbec zaočkovaných alebo len čiastočne zaočkovaných 80,48 percenta. Na JIS je 238 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 239 osôb.
Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 2.544.367 za predchádzajúci deň pribudlo 1639 očkovaných. Druhú dávku vakcíny dostalo 2.325.897 ľudí, uplynulý deň sa zaočkovalo 357 ľudí. Treťou dávkou sa včera zaočkovalo 5443 ľudí, celkovo ide o 200.936.
Budú vianočné trhy v Bratislave drahšie? Stánkarov zaťaží vyššia 23 % DPH, na ľudí tento rok čakajú aj výhodné ponuky
Mamička varí lacné jedlá, aby šetrila peniaze: Podľa ľudí je to ako krmivo pre psa, jej manžel sa správa zvláštne
Navštívili sme nádhernú dolinu a strašidelný hrad úplne zadarmo: Nájdete tu aj jaskyňu a priam dokonalú jesennú prírodu
Boli sme v novom podniku, ktorý otvorili majitelia reštaurácie z Na nože. O tomto európskom klenote ste možno nikdy nepočuli
Jedol psie žrádlo, celý čas bol nahý: Táto reality šou prekonala rekordy, milióny ľudí sledovali mučenie
Herci, ktorí boli počas natáčania Harryho Pottera vymenení: Niekedy to bolo fiasko, inokedy tvorcovia nemali na výber
Terapia červeným svetlom nie je zázračná, tvrdí odborníčka: Vedeckých dôkazov je málo a chýbajú, nie je to všeliek
ANKETA: Nepáči sa mi to, malo by sa to odstrániť. Slovákov sme sa opýtali, čo si myslia o Separovom sprejovaní v Himalájach
Komikov sme sa spýtali, čo hovoria na novú maximálnu rýchlosť chodcov 6 km/h: Budeme ju merať dvoma pohlaviami
Káva za 3,60 eura nám udrela do nosa a nevoňala: Boli sme v novom podniku, ktorý otvorili majitelia reštaurácie z Na nože












Nahlásiť chybu v článku