Bývalý premiér a predseda strany Smer – sociálna demokracia Robert Fico vypovedá na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA). Na svojej spravodajskej stránke tvnoviny.sk o tom informovala televízia Markíza.
správy od nás budete mať ako prví.
Podľa informácií portálu tvnoviny.sk má údajne vypovedať k obvineniu bývalého ministra hospodárstva Petra Žigu. (Hlas-SD). NAKA Petra Ž. v decembri 2020 obvinila z trestného činu podplácania. Vypovedať o ňom mala aj bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská.
Fico opäť kritizuje médiá
Predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico prišiel vo štvrtok doobeda do budovy Prezídia Policajného zboru. „Do toho vás nič nie je,“ odpovedal na otázku, v akej veci prišiel vypovedať. Po odchode z prezídia na sociálnej sieti kritizoval úniky informácií z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) i z vyšetrovacích spisov a poukázal na prítomnosť novinárov na mieste.
„K prebiehajúcim ani plánovaným úkonom informácie nie je možné poskytovať,“ uviedol pre TASR hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.
„Nie je normálne, aby vo vestibule NAKA stálo stádo novinárov a presne vedeli, kto a kedy príde a v akej veci vypovedať na NAKA. NAKA je, pokiaľ ide o únik informácií, deravá ako ementál a je na čase, aby s tým minister vnútra Mikulec niečo urobil,“ uviedol Fico. Upozornil na negatívne dôsledky únikov informácií z polície i z vyšetrovacích spisov na priebeh vyšetrovania. Hovorí aj o poškodzovaní práv ľudí, ktorí čelia podozreniam.
Vypovedal k obvineniu exministra Žigu
Robert Fico dnes vypovedal k obvineniu exministra Petra Ž. Médiám to potvrdil advokát obvineného Sergej Romža. Zároveň uviedol, že sťažnosť, ktorú podali voči obvineniu Petra Ž. pre údajné podplácanie, bola orgánmi činnými v trestnom konaní zamietnutá.
„Ja si myslím, že vypovedal spontánne, vypovedal k veci a myslím, že viaceré veci objasnil,“ povedal Romža na margo predsedu strany Smer-SD. V predmetnej veci podľa neho dnes mali vypočuť spolu štyroch svedkov.
Romža doplnil, že Peter Ž. kategoricky popiera spáchanie skutkov tak, ako sú uvedené v obvinení a ako uvádza svedkyňa Monika J. „Každopádne tu absentuje motív zo strany môjho klienta, prečo by mal spáchať skutok tak, ako mu je kladené za vinu,“ povedal obhajca. Doplnil, že vo veci bola už vypočutá aj sudkyňa, ktorej údajne Peter Ž. ponúkal úplatok. „Ja si myslím, že bola vo svojej výpovedi konzistentná,“ dodal.
Milionár 20 rokov budoval pozemskú rajskú záhradu, dokončiť ju nestihol. V džungli postavil schody do neba
Ochutnali sme dokonalé pivo, ďalší podnik úplne prepadol. S odborníkom sme testovali slovenské prevádzky
Sofia je odborníčka na kórejskú kozmetiku: Skincare kórejských žien nemá 10 krokov. Produkty sú o 30 % lacnejšie
Kondo sa z Japonska presťahoval do Trenčína: Lekári sú tu ľudskí, nie ste iba číslo. Slováci žijú veľmi pohodlne
Pred 10 rokmi zomrel jeden z najdôležitejších ľudí v dejinách ľudstva, ale takmer nikto o tom nehovoril















Nahlásiť chybu v článku