Na Slovensku v pondelok (21.9.) pribudlo 175 prípadov nákazy novým koronavírusom, spravilo sa 2664 testov. Celkovo tak evidujeme 6931 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webe covid-19.nczisk.sk.
V pondelok pribudlo 97 vyliečených pacientov. Celkovo sa z ochorenia vyliečilo 3668 ľudí. V nemocniciach je aktuálne s ochorením alebo s podozrením naň 140 pacientov, ochorenie bolo potvrdené u 115 osôb, na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 10 ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 8 pacientov s ochorením COVID-19.
Spolu laboratóriá už na ochorenie otestovali 416 864 vzoriek. Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na nový koronavírus je 40.
Koronavírus online: Mapa a grafy situácie na Slovensku | Aktuálne správy
Pozitívny výsledok testov mali ľudia vyšetrení v okresoch: Bratislava (26), Ružomberok (20), Trnava (20), Trenčín (15), Námestovo (10), Nitra (7), Snina (7), Tvrdošín (7), Senica (6), Skalica (5), Žilina (4), Dunajská Streda (3), Hlohovec (3), Michalovce (3), Nové Mesto nad Váhom (3), Prešov (3), Topoľčany (3), po dva prípady boli v okresoch Banská Bystrica, Dolný Kubín, Galanta, Ilava, Košice, Liptovský Mikuláš, Malacky, Pezinok, Piešťany, Poprad, Senec a jeden prípad zaznamenali okresy Čadca, Humenné, Levoča, Martin, Myjava, Prievidza, Púchov a Zvolen. Je medzi nimi 96 žien a 79 mužov, sú vo veku od 2 do 91 rokov.
Na ochorenie COVID-19 zomrel 69-ročný pacient v nemocnici v Prešove
Na ochorenie COVID-19 zomrel 69-ročný muž, ktorý bol hospitalizovaný vo fakultnej nemocnici v Prešove. Úmrtie na nový koronavírus potvrdili výsledky pitvy. Potvrdil to komunikačný odbor Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR. Ide tak o 40. úmrtie na toto ochorenie.
Pacient zomrel 8. septembra a na základe pitvy a laboratórnych analýz odborníci vyhodnotili ako dôvod úmrtia pľúcnu formu ochorenia COVID-19, priblížilo ministerstvo. Pripomína taktiež, že nový koronavírus sa ako primárna príčina smrti nepotvrdila u 80-ročnej pacientky z nemocnice v Ružomberku, u 15-ročnej tínedžerky z nemocnice v Nitre a tiež u 78-ročného muža v prešovskej nemocnici.
“V šetrení je od začiatku septembra naďalej najmenej 11 prípadov. Špecialisti hodnotia, či primárnou príčinou úmrtí bolo ochorenie COVID-19. Ide o prípady, kde boli pacienti z nemocníc na celom Slovensku pred úmrtím pozitívne testovaní na nový koronavírus,” uviedol tlačový odbor.
Práca, ktorá vás kedysi bavila, vás dnes ničí: Expertka vysvetlila, prečo sa vyhorenie začína nenápadne a pomaly
100-krát ju bodla, potom dieťa vyrezala z maternice. Beštiu odsúdili, pobyt v cele smrti označuje za hotel
Zločinec, kvôli ktorému vznikol štokholmský syndróm. Milovali ho ženy aj rukojemníci, z väzenia ušiel 17-krát
Boli sme na kúpalisku za 12 €: Plavecký bazén zatarasili ležadlom, nafukovacia atrakcia ležala v tráve
Lieky si v nočnej hodine v lekárni nekúpite: Video Kobielskeho nahnevalo Slovákov, BSK aj Dr. Max reagujú
Odborník na maloobchod: Vlna prepúšťania a zatvárania obchodov porastie, Slovensko zaplavujú diskonty
James žije na Slovensku už 27 rokov: Zabíjačka je moja obľúbená tradícia, ceny začínajú byť nepríjemné












Nahlásiť chybu v článku