Najmenej 75 väzňov utieklo v nedeľu z paraguajského väzenia pri hranici s Brazíliou. Väčšina z nich pritom patrila k neslávne známemu brazílskemu gangu. Informovali o tom miestne úrady.
Väzni utiekli zo zariadenia v meste Pedro Juan Caballero, pričom sa predpokladá, že sa tak stalo s pomocou zamestnancov väzenia. Úrady našli vo väzení tunel a v celách zhruba 200 vriec so zeminou. „Nie je možné, že to nikto po celý ten čas nevidel. Toto nie je práca na jeden deň a jednu noc,“ vyjadrila sa paraguajská ministerka spravodlivosti Cecilia Pérez pre televíziu Telefuturo.

Minister vnútra Euclides Acevedo vo svojom vyhlásení na margo incidentu upozornil, že samotný tunel mohol byť len krycí manéver, aby odvrátil pozornosť spoluúčasti zamestnancov väzenia, a väzni možno mohli z väzenia odísť hlavnou bránou. Väčšina väzňov na úteku patrí k zločineckej skupine Primeiro Comando da Capital sídliacej v susednej Brazílii. Acevedo dodal, že zmobilizovali národnú políciu, aby utečencov dolapila.
V súvislosti s prípadom prepustili riaditeľa väznice aj šéfa tamojšej bezpečnosti. Pérez podotkla, že v rámci boja proti organizovanému zločinu nebojujú len proti brazílskemu gangu, „ale jasne proti všetkej korupcii v našom systéme, ktorý je, bohužiaľ, úplne kontaminovaný“.
Šéf IĽP: Ficova vláda chce Slovákov v zahraničí umlčať, zasahuje do ich práva voliť. Krajina cúva, nejde vpred
Bola som na najlepšom letisku na svete: Vodopád je zadarmo, najete sa aj lacno a okúpete v strešnom bazéne
Mirka odišla na Lombok, kde ju jedlo v reštaurácii vyjde 1 euro. Analytik povedal, aké konsolidačné opatrenia by nám pomohli
Chcela si vziať život, a tak skočila z Empire State Building. Elvita Adamsová je jediná žena, ktorá to prežila
Kyanidu neveril, poistil sa guľkou do hlavy. Posledné dni Adolfa Hitlera boli plné paranoje a strachu














Nahlásiť chybu v článku