Na Štrbskom Plese, vedľa areálu skokanských mostíkov, stavia súkromný investor novú náučno-vyhliadkovú vežu. S prípravami začal už v auguste. Vtedy pre TASR tvrdil Štefan Bieľak z Obecného úradu v Štrbe, že veža bude vysoká vyše 53 metrov a priemer pôdorysu bude mať viac ako 33 metrov.

Má mať desať poschodí a štyri vyhliadkové plošiny. Ich súčasťou má byť aj adrenalínová sieť a presklená podlaha na vrchu vyhliadky. Kapacita vyhliadkovej veže bude takmer 500 návštevníkov.
„Vo veži sa bude nachádzať vstup s pokladňou a zázemím, múzeum Tatranského národného parku (TANAP-u), kaviareň, denná miestnosť či darčekový obchod a toalety. Zároveň tam má byť sklad, miestnosť pre upratovačku a zázemie pre zamestnancov,“ doplnil v auguste Bieľak pre TASR.

Veža vyrastá vľavo od skokanských mostíkov na ploche bývalého ihriska v intraviláne obce. Stavba bola limitovaná výškou, aby zle nepôsobila na okolie, no je nižšia ako okolité skokanské mostíky, takže v tom by nemal byť problém.
Veľa ľudí s vežou, ktorá mení tvár Tatier nesúhlasí a preto vyzývali petíciou, aby stavbu zastavili. Aj keď sa pod petíciu podpísalo takmer 8-tisíc občanov stavba veže aj naďalej pokračuje.
Navštívili sme nádherné miesto na Slovensku, zamilovali sme si ho. Je zaradené medzi „Sedem divov Turca“
Strčil prsty do vagíny a pozrel sa dnu, keď sa to považovalo za nechutné: Otec gynekológie experimentmi mučil otrokyne
Veterinárka Mária Poláčková: Eutanázia je posledný akt lásky, nie zlyhanie. Ľudia zvieratá poľudšťujú
Luana je najmladšou self-made miliardárkou. Baletka zbohatla na biznise, ktorému málokto veril, na krku má aj žaloby
Strčila jej hlavu do záchoda, do hrdla liala čistiace prostriedky: Matka 10 detí dlhých 25 rokov držala v zajatí dievča
Len za 90 minút sme si užili nádherný západ slnka na najvyššom vrchu Nízkych Tatier. Obľúbená trasa vyráža v zime dych












Nahlásiť chybu v článku