Zhruba dve tony červených jahôd v hriadkach čakajú vo Veselom pri Piešťanoch na zberačov. Raritný samozber jahôd spúšťa v utorok (13.11.) spoločnosť Plantex. Je to prvýkrát v jej histórii, čo na jej jahodové polia prídu záujemcovia o vitamíny v polovici novembra.
„Vysadili sme celoročne rodiacu odrodu. Nezvyčajne teplé počasie a minimum zrážok spôsobili, že jahody dokázali ešte aj teraz sčervenať, dozrieť a nezhnili. Tak sme sa rozhodli ponúknuť ich zákazníkom,“ povedal pre TASR manažér záhradného centra Peter Kováč. Pracovníci spoločnosti sa podľa jeho slov pripravujú na dnešný zber.
„Na stránke na sociálnej sieti si náš oznam pozrelo okolo 100.000 ľudí, tak nevieme, čo nás čaká, vitamíny ľudia chcú a jahody v novembri nie je niečo, čo sa opakuje,“ dodal Kováč.

Plantex systém samozberu ovocia využíva už niekoľko rokov, o jahody je vždy podľa Kováča veľký záujem, teraz nedokáže odhadnúť, či sa ujde pre všetkých. V lete ich majú vysadené na zhruba 13 hektároch, čo je dohromady okolo 200 až 300 ton úrody. Kováč na neskorojesenný samozber našiel inšpiráciu v Nemecku. „Videl som, že tam ponúkli neskoré jahody ľuďom, tak sme sa rozhodli takto aj my,“ povedal.
Lietadlá Concorde: Do Ameriky zaleteli za 3 hodiny, boli symbolom luxusu v oblakoch. Ich slávu zničila náhoda
Z malého sna je úspešná reštaurácia. Dana má otvorené už 26 rokov, na východ priniesla ikonické jedlá
Boli sme na jednej z najkrajších turistík vo Vysokých Tatrách. Koľko stojí obed a parkovanie na Štrbskom Plese?
15 rokov od smrti Amy Winehouse: Bila sa a drogovala na verejnosti. Zabilo ju vyše 4 promile alkoholu
Smrť Fridy Kahlo je aj po rokoch plná konšpirácií. Trichologička Lenka sa stará o vlasy a pokožku hlavy














Nahlásiť chybu v článku