Na slovensko-poľských Rysoch sa už desaťročia stretávajú turisti z oboch strán štátnej hranice. Po novom im v posledných dňoch sezóny robila spoločnosť aj mačkovitá šelma. Nejde však o rysa či snežného leoparda, i keď aj takéto úsmevné označenia už nová obyvateľka Rysov na internete dostala, ale o obyčajnú mačku domácu, ktorej sa zrejme život v dolinách zunoval a namierila si to priamo do Tatier.
Novým miláčikom a hrdinom Tatier je mačka, ktorá sa koncom októbra začala objavovať na poľskej strane Rysov. Niektorí turisti ju však údajne videli potulovať sa aj v okolí Kôprovského štítu a teda nie je celkom jasné, k akej národnosti sa štvornohá turistka hlási. Nafotiť a dokonca aj natočiť sa ju podarilo poľskému turistovi Wojciechovi Jabczynskému.
Tatranská mačka sa stala okamžite hitom internetu a to nielen na Slovensku a v Poľsku, ale napríklad aj v Británii. Na titulku internetového článku sa totiž dostala aj v známom britskom denníku Daily Mail. Wojciechovi sa mačku podarilo nafotiť na severozápadnej (poľskej) strane Rysov v nadmorskej výške 2499 metrov. Podľa jeho slov bola celkom pokojná dokonca sa k nemu po vytiahnutí jedla aj priblížila.
Ako sa mačka dostala na tatranský hrebeň, známe nie je. Wojciech si myslí, že sa na vrchol Rysov mohla zatúlať z Chaty pod Rysmi. Stretnutie so štvornohou turistkou je síce milý zážitok, no mnohí turisti sa o ňu už začali aj obávať. S príchodom novembra sa v Tatrách čoskoro dramaticky zmení aj počasie a bolo by preto najlepšie, keby si mačka našla minimálne do ďalšej turistickej sezóny prechodný domov.
Boli sme sa v Bratislave zaočkovať proti covidu bez registrácie: Rad nemal konca, ľudia vtipkovali o kukurici. Na toto sa pripravte
Urológ Ján Švihra: Vo vybraných prípadoch má obriezka stále veľký zmysel. Takto by mala vyzerať správna hygiena „tam dolu“
Brat za Brata zbiera údaje možno aj o vás. Redaktorka bola 21 dní v top exotickej destinácii, výdavky ju prekvapili
Objavili sme klenot, nikdy ste o ňom nepočuli: Prešli sme sa po najstaršom drevenom moste v Európe a navštívili unikát
Jednu chcel označiť horiacou cigaretou, inú zase zbil do bezvedomia. Čím bol Picasso väčší sadista, tým lepšie maľoval
Zrezanú kožu prišíval na tváre, topila sa v hnise, stál pri prvej plastike penisu: Chirurg experimentoval s obeťami vojny
ANKETA: Nemá to tu čo robiť. Pýtali sme sa Slovákov, či nakupujú v ruskom reťazci MERE a čo si o ňom myslia
Odborníčka na dýchanie Petra Gaul: 60 až 80 % z nás nedýcha správne. Čo bude platiť večne, sú 3 zásady
Najslávnejšia krádež v histórii umenia. Mona Lisa zmizla na dva roky z Louvru, podozrivý bol aj Picasso
Na Slovensku otvorili unikátny obchod: Za pár eur tu nakúpite veci, ktoré inde zrejme nenájdete, čaká na vás aj prekvapenie












Nahlásiť chybu v článku