Foto: Rinaldo Sidoli (Twitter)

Pocho je pre taliansku mafiu nočnou morou.

Volá sa Pocho, má deväť rokov a patrí do rodiny Jack Russel teriérov. Nie je však obyčajným domácim miláčikom. Pracuje ako policajný pes špecializovaný na vyhľadávanie drog v talianskom Neapole. Jeho kariéra je pritom poriadne úspešná. Za svoje pôsobenie po boku policajného zboru odhalil už 2 tony nelegálnych látok. Pre mafiu z Kampánie je tak veľkým nepriateľom. 

Najnovšie vypísala talianska mafiánska organizácia pôsobiaca v Neapole a oblasti Kampánie za život Pochha veľkú odmenu. Camorra za hlavu policajného psa ponúka až 5000 eur. Zločinecká organizácia sa pre razantné riešenie rozhodla po sérii neúspešných opatrení ako policajné psy zastaviť. Nepomohli otravy na uliciach, ani využitie psích feniek v blízkosti drogových zásielok.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Barbara Saltamartini (@basaltamartini),

Pocho patril pôvodne jednému neapolskému lekárovi. Keď však majiteľ zistil, že jeho syn má na psy alergiu, daroval ho policajnému zboru. Meno dostal jack russel po Ezequielovi Lavezzim, argentínskom futbalistovi s prezývkou Pocho, ktorý v rokoch 2007 – 2012 pôsobil v Neapole. Pri poslednej razii sa Pochovi podarilo odhaliť až 30 kg vážiacu zásielku kokaínu.

Napoli

Chápadlá mafiánskej organizácie Camorra siahajú ďaleko za región Kampánie. Jej hlavnou činnosťou je práve obchodovanie s drogami a to najmä pašovanie heroínu z Turecka a kokaínu z Južnej Ameriky. Známou kauzou tejto mafiánskej organizácie ja aj nelegálne spracovanie priemyselného odpadu v Neapole. Ostáva veriť, že sa príslušníkom policajného zboru podarí svojho psieho kolegu ochrániť.

DailyMail
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )