Pytliaci na Slovensku opäť vyčíňali. Tentoraz je ale prípad o to závažnejší, že to bolo v chránenej prírodnej rezervácii, v Tichej doline, teda na území s najprísnejším stupňom ochrany. Obeťou sa stal medveď, ktorého pytliak zabil, odniesol si trofej a vnútornosti zahodil do potoka.
Správu priniesla televízia Markíza. O prípade bola upovedomená polícia, ktorá začala vyšetrovanie. Nájsť pytliaka či pytliakov, ak náhodou boli viacerí, bude ale náročné. Nádej tu ešte stále je, keďže trofej bude potrebné preparovať. Ak ale bola prevezená do zahraničia, nájsť skutočného vinníka, bude ešte o to ťažšie.

Ako v reportáži uvádza lesoochranár Erik Baláž, často boli náznaky, že v Tichej doline sa pytliači, no ani on nečakal, že tam nájdu zvyšky medveďa. Predpokladá, že pytliak môže pochádzať práve z radov poľovníkov, keďže tí majú najľahší prístup do tohto územia.
Okrem toho, že zviera bolo zabité v oblasti s najvyšším stupňom ochrany, medveď patrí medzi zákonom chránené živočíchy. Ostáva nám len dúfať, že polícia prípad vyšetrí a odhalí páchateľa tohto ohavného činu.
Boli sme na hlavnej stanici: Dýcha socializmom, za euro sme videli kritizované toalety a našli zrušenú reštauráciu
Hana je sestrička v Saudskej Arábii: Ceny potravín sú ako v Prahe, platy trojnásobné. Ľudia si ma tu vážia
Hlavná stanica v Bratislave sa konečne dočká: Projekt je kompromis pre havarijný stav, hovorí expert
Jakub Pohle o cestách na Ukrajinu: Keď človek vidí dve hnedé škvrny veľkosti malých detí, vie, na čo sa asi pozerá














Nahlásiť chybu v článku