Minulotýždňová veľká búrka v Bratislave a v okolí neuškodila len samotnému mestu a jej obyvateľom. Po internete sa začalo šíriť video, ktoré zaznamenáva veľkú škodu i v Malom Dunaji, ktorý sa na okraji Bratislavy oddeľuje od Dunaja a po 128 kilometroch sa už ako súčasť Váhu, opäť stretáva s týmto európskym veľtokom. Typická nížinná rieka plná života je však po minulom týždni znečistená fekáliami a telami mŕtvych rýb.
„Aktuálne po dažďoch neskutočne množstvo skapatych rýb.. Malý Dunaj utrpel ďalšiu ránu pod pás.. Smrad sa šíri všade, voda aj brehy sú posiate mŕtvolami i v rozklade.. Kto je vinník? Kto ponesie zodpovednosť? Kedy už táto nádherná voda dostane svoj zaslúžený pokoj.?!? Je to smutné, plakal by som..Pleskáč, kapor, mrenka, karas, zubáč a sumec.. Na každom strome…“ opisuje pod videom situáciu jeho autor Andrej z Bratislavy.
Kto chcete, zdieľajte.. Nech to vidí každý.. AKTUALIZOVANÉ INFO : ČOV-Vrakuňa začala vypúšťať (s prepáčením) ho na v stredu v noci. K prvému uhyn došlo vo štvrtok v ranných hodinách, kedy bola táto katastrofa aj nahlásené Inšpekcii životného prostredia. Merania potvrdili výskyt fekalii v v extrémnych číslach, čo sa prejavilo na rapidnom poklese kyslíka a ryby sa podusili. Najväčšia "vlna" bola v priebehu štvrtka a noci zo štvrtka na piatok, prognóza ukazuje, že k ďalšiemu uhyn by už dôjsť nemalo. Merania ešte teraz ukazujú zle čísla. Teraz už ostáva iba čakať, čo voda v plaví :(Aktuálne, po dažďoch neskutočne množstvo skapatych rýb.. Malý Dunaj utrpel ďalšiu ránu pod pás.. Smrad sa šíri všade, voda aj brehy sú posiate mŕtvola i v rozklade.. Kto je vinník? Kto ponesie zodpovednosť? Kedy už táto nádherná voda dostane svoj zaslúžený pokoj.?!? Je to smutné, plakal by som..Pleskac, kapor, mrenka, karas, Zubáč a sumec.. Na každom strome..
Gepostet von Andrej El Siluro am Sonntag, 10. Juni 2018
Podľa aktualizovaných informácií pod videom, ktoré Andrej uverejnil na sociálnej sieti, má byť táto ekologická katastrofa spôsobená vypúšťaním fekálií do vôd Malého Dunaja. V dôsledku tohto znečistenia došlo k poklesu kyslíka, čo viedlo k masovému úhynu obyvateľov rieky. K vypusteniu malo podľa informácií Andreja z Bratislavy dôjsť po prvý raz práve v stredu v noci (teda po obrovskej búrke v Bratislave). Vinníkom má byť čistiareň odpadových vôd vo Vrakuni, ktorá mala kvôli problémom s extrémnym množstvom dažďovej vody, do toku tieto fekálie vypúšťať. ČOV Vrakuňa však obvinenia odmieta.
Podľa aktualizovaných informácií od Andreja (autora videa) mala zvýšené množstvo fekálií v Malom Dunaji namerať i Inšpekcia životného prostredia po nahlásení udalosti. Bratislavská vodárenská spoločnosť sa však ku katastrofe pre TASR vyjadrila nasledovne: „Zo strany BVS neboli do vodného toku Malý Dunaj vypustené fekálie. Čistiareň odpadových vôd ÚČOV Bratislava Vrakuňa bola prevádzkovaná v súlade s prevádzkovým poriadkom, manipulačným poriadkom a vodoprávnym rozhodnutím.“. Na oficiálne vyjadrenie Inšpekcie životného prostredia a stále čaká.
TASR, Facebook
Jozef Kákoš z Depaul Slovensko: Stačí jednoduchá otázka. Takto môžete človeku bez domova zachrániť život
Šialený Hitlerov megavlak: 5-hviezdičkový hotel na koľajniciach mal byť budúcnosťou dopravy, postaviť ho nebolo možné
Milan Bez Mapy po kauze s Nickom Papcunom: Svojich sledovateľov a ich peniaze si vážim. Vieme, ako sa to nestane vám
Nastúpila do autobusu a zmenila tým históriu. Rosa neuvoľnila sedadlo belochovi a stala sa symbolom boja proti rasizmu
Navštívili sme mimoriadne významné miesto na Slovensku celkom zadarmo: Pravdepodobne ste o ňom nepočuli
Beáta Jurík z PS: Fico poslal Putinovi vianočný darček. V stanovisku Slovenska chýba zmienka o územnej celistvosti Ukrajiny
Navštívili sme tradičné dedinské vianočné trhy aj so zabíjačkou. Stretli sme známych z detstva a ochutnali špeciality
Analytička Lauková o energopomoci: Dostane ju človek, ktorému zvýšili plat, dôchodcovia môžu mať problém
Miška a Denis zo Sexuálnej výchovy: Klitoris je oveľa väčší, ako si ľudia myslia. Toto urobte po každom pohlavnom styku
Ešte ho ani neotvorili, už nahnevali vodičov: Za tunelom Višňové nastáva zmena, mnohí vodiči majú hlavu v smútku









Nahlásiť chybu v článku