Obetovali by ste štyri roky študovaniu marihuany na vysokej škole? Presne to totiž ponúka táto univerzita. Michiganská univerzita je prvou v Amerike, ktorá ponúka možnosť vyštudovať bakalársky stupeň v odbore marihuana. Ako študent sa môžete zúčastniť prednášok o financiách, vede a marketingu.
Program má názov Medical Plant Chemistry (v preklade Chémia rastlín využívaných na medicínske účely) a odteraz môžete v tomto odbore získať vyššie vzdelanie. Aj keď existuje niekoľko akreditovaných škôl a univerzít, ktoré za kredity, ale aj bez nich, ponúkajú možnosť vzdelať sa v témach týkajúcich sa marihuany, univerzita v Michigane je prvá, kde za takéto štúdium môžete získať titul.
Tento program je jedinečný a zameriava sa na štúdium chémie, biológie, botaniky, záhradníctva a mnoho iných predmetov. Študenti, ktorí sa na štúdium prihlásia, sa napríklad budú učiť, ako extrahovať a odvážiť produkty obsiahnuté v marihuane tak, aby ich bolo možné využiť pre medicínske účely. Okrem toho sa budú učiť pestovať nielen marihuanu, ale aj iné rastliny využívané v medicíne.

Na stránkach školy visí odkaz hlásiaci, že stigma spájajúca sa s marihuanou rýchlo zmizne a aj keď sa obchod s marihuanou v rámci medicíny rozmáha, vzdelania a príležitostí naň je v tejto oblasti stále nedostatok.
Profesor chémie, Brandon Canfield navštívil minulý rok každoročnú udalosť s názvom American Chemical Society meeting (Stretnutie americkej spoločnosti chemikov) a práve tá mu vnukla nápad: „Počul som o nedostatku analytických chemikov v oblasti výskumu kanabisu a tá diskusia bola naozaj zaujímavá. To bola počiatočná iskra. Zatiaľ máme odozvu z rôznych ústavou, lekární a iných podnikov, ktoré majú záujem o našich študentov ako o stážistov,“ dodáva Canfield a hovorí, že na to, aby ste také niečo študovali nemusíte byť pravidelným užívateľom marihuany.

Aj keď je možné, že program osloví skôr istú skupinu ľudí, keďže je to všetko ešte nové a program je celkom odlišný od tých ostatných. Aby však študent v tomto odbore uspel, bude musieť byť mimoriadne oddaný svojej práci a motivovaný. Nebude to totiž také ľahké, ako by sa mohlo zdať. Ak nemáte v obľube biológiu a chémiu, zrejme to nebude pre vás príliš lákavé.
Keby sa podobný odbor otvoril na niektorej zo slovenských alebo českých univerzít, prihlásili by ste sa?
Pozri aj: Marihuana zadarmo. V tomto americkom štáte rozdáva farmár trávu každému poriadkumilovnému občanovi
truththeory
Vývar za 3,90 € a ríbezľové pivo za 4 €: Našli sme najstaršiu slovenskú reštauráciu, po večeri sme ochutnali niečo nečakané
Outlet z kauzy slayáda začal veľkolepo, rýchlo sa z neho stala „nákupná zóna duchov“. Zákazníkov si užíval krátko
Budú počas vianočných sviatkov otvorené obchody? Reťazce hlásia zmeny, pozrite sa, ako to bude po novom
Šéf IĽP: Ficova vláda je asociálna a zbabelá. Bez ľudských práv sme len platiči daní a zdroje pre korporácie
Vianočné trhy u našich susedov sú ako z rozprávky: Na šunku za 6 eur sa tvorili rady, na cenu si dajte pozor
Psychologička Zuzana o alkohole: Fero Joke verejne priznal chybu a bol to správny krok, riskoval svoju reputáciu
Do Bratislavy lietadlom, do Košíc zase vlakom. Za 1 deň som porovnala oba spôsoby cesty, určiť víťaza je náročné
Nikola žije v Španielsku: Väčšina ľudí tu zarába okolo 1 300 € mesačne. Prenájom jednoizbového bytu v Madride stojí 1 000 €










Nahlásiť chybu v článku