Aby mohli byť snímky nafotené, vybrali sa Salvador Dalí, Pompeo Posar (fotograf, ktorý dlhodobo fotil pre tento magazín), kŕdeľ Playboy zajačikov a obrovské vajce do malej pobrežnej dedinky Cadaqués v Španielsku, neďaleko Port Lligat, teda miesta, kde Dalí žil. Fotenie obrátilo dedinku hore nohami a miestni Dalího stúpenci postávali pred jeho domom, aby mohli tomuto surrealistovi vzdať hold pokrikmi „Master! Master!“ kedykoľvek svoju rezidenciu opustil, aby sa pustil do práce pod horúcim španielskym slnkom.
Dalí úzko spolupracoval s Posarom a spolu vytvorili niekoľko návrhov, ktoré zahŕňali obrovské vajce, rovnako obrovského neživého hada, niekoľko verzií obsahovali aj fľaše Coca-Coly a prvky renesancie a samozrejme, nesmela chýbať skupinka Playboy zajačikov šantiacich naokolo len s minimom oblečenia, pretože ide predsa o Playboy. Dalí, ktorý mal v tom čase 69 rokov, pracoval ako majster a obyvatelia Cadaqués sledovali každý jeho krok z okolitých kopcov.
Výsledkom Dalího práce boli provokatívne zábery, ktoré posúvali hranice, no ani to im však neubralo na kráse. V galérii je pripojených aj niekoľko nákresov, ktoré Dalí zhotovil pred začatím fotografovania. Zábery sa objavili v magazíne Playboy v decembri v roku 1974.












Ak by ste si pomysleli, že diela Salvadora Dalího pozostávajú len z kresieb a malieb vystavených v múzeu či súkromných zbierkach, ste na omyle. Dalí bol mimoriadne nadaný a všestranný umelec, čo sa odráža aj v týchto vskutku bizarných fotografiách.
interez.sk (PetraS) dangerousminds.net
Kristína a Juraj žijú na Islande: Život je tu drahý, ale jeho kvalita je vysoká. Miestnym chýba spontánnosť
Najzábavnejšia loď sveta má na streche motokárovú dráhu. Plavba pritom vyjde len na pár stoviek, má to háčik
Z nového seriálu diváci šalejú, láme rekordy sledovanosti: Ľudia ho nevedia vynachváliť, aj keď končí tragédiou
Báli sa, že sa rozbijú na črepy a zomrú. Princezná si myslela, že zhltla klavír, kráľ zas veril, že má orgány zo skla
Michal Havran v 1 na 1: Ak Orbán prehrá, Fico skončil. Prvé kolo slovenských volieb sa odohrá v Maďarsku
Už sa to začalo, pocítime to všetci: Analytik Potočár vysvetli, čo by sa stalo, ak by zajtra začala prúdiť ruská ropa












Nahlásiť chybu v článku