youtube.com

Cestovanie v čase je vďačná téma pre fyzikov, filozofov a hlavne konšpirátorov. Prípady o ľuďoch a predmetoch, ktoré sa znenazdajky objavili v minulosti či...

Cestovanie v čase je vďačná téma pre fyzikov, filozofov a hlavne konšpirátorov. Prípady o ľuďoch a predmetoch, ktoré sa znenazdajky objavili v minulosti či budúcnosti je celá kopa. Tento článok vám prináša 9 príbehov, ktoré skutočne vyrážajú dych. Možnože nie sú pravdivé a možno áno… Ale prečo by sme mali svoju fantáziu obmedzovať a neveriť im?

Cestovanie v čase – dokument

cbsnews.com

cbsnews.com

V roku 1928 uzrel svetlo sveta jeden zo známych Chaplinovských filmov „The Circus“ a s ním aj jedna veľká záhada. Zábery z natáčania, ktoré sa vysielali na premiére filmu v Holywoode ako bonusový materiál (behind the scenes) ukazujú ženu, ktorá v ruke drží malé zariadenie, do ktorého hovorí a usmieva sa pritom. Samozrejme je nepredstaviteľné, aby v roku 1928 niekto telefonoval s mobilným telefónom, preto záhadológovia veria, že je to jeden z dôkazov o cestovaní v čase.

techeblog.com
techeblog.com

Maľba z roku 1800 ukazuje Josepha Smitha a 8 ďalších mužov so zaujímavým predmetom, ktorý sa nápadne podobá na CD-box. CD disky sa objavujú už v Mormónovej knihe (asi 600 pr. Kr.), kde uvedený príbeh dvoch mužov, ktorý prenesú CD-nosiče z roku 1990 späť do minulosti.

ufothetruthisoutthere.blogspot.sk
ufothetruthisoutthere.blogspot.sk

V polovici júna 1950 sa na Times Square v New Yorku objaví dezorientovaný, asi 30-ročný muž oblečený ako z 19.storočia. Nešťastnou náhodou ho zrazí taxík a spôsobí mu smrteľné zranenia. Vyšetrovanie preukáže, že sa jedná o muža, ktorý bez stopy zmizol už v roku 1876! Pri sebe mal žetón na pivo, list z roku 1876 a staré neaktuálne vizitky. Ako sa muž presunul o 75 rokov do budúcnosti, nikto nikdy nezistil.

altair.sk
altair.sk

Projekt Montauk bol zameraný na výskum ľudského mozgu a myslenia a odohrával sa na opustenej leteckej základni na Long Islande. Podľa záhadológov sa v podzemí laboratória nachádzal interdimenzionálny tunel, ktorý vedcom umožnil cestovať v čase späť do roku 1943. Prečo práve tento rok? V tomto roku prebiehal Philadelphský experiment a projekt Montauk mal byť jeho priamym pokračovateľom.

youtube.com
youtube.com

V roku 1941 sa na fotografii z otvárania South Fork Bridge v Kanade objavil muž, ktorý poplietol hlavy viacerým konšpirátorom. Podľa nich má muž oblečené oblečenie, ktoré je priveľmi moderné na toto obdobie. Dokonca ani slnečné okuliare a podobný typ fotoaparátu, aký muž mal, sa na trhu nevyskytoval. Dodnes je tento záhadný mladík označovaný za hipstera medzi cestovateľmi časom.

beforeitnews.com
beforeitnews.com

Philadelphský experiment je vám určite známy. Ak nie viac o ňom sa môžete dozvedieť aj v našom článku. Tu sa však budeme venovať teórii o cestovaní v čase. Podľa svedkov sa loď, na ktorej bol pokus vykonaný vyparila a objavila sa v 440km vzdialenej Virgiinii. Námorníci, ktorí sa na pokuse podieľali, mali do konca života trvalé následky. Podľa svedkov sa vraj po tejto udalosti neustále objavovali na rôznych miestach v rôznych obdobiach ľudskej histórie…

bshistorian.wordpress.com
bshistorian.wordpress.com

Sir Victor Goddard ponúkol jedno z najdôveryhodnejších svedectiev o cestovaní časom v histórii. Sir Goddard bol pilotom Kráľovského letectva a počas cvičného letu v roku 1935 prelietal nad opusteným letiskom v Edinburghu. Goddarda prekvapila silná búrka. Lietadlo sa mu v silných turbulenciách podarilo stabilizovať, keď však klesol pod oblaky, aby znova našiel pristávaciu dráhu, ostal prekvapený. Namiesto opusteného letiska videl zrekonštruované dráhy, mechanikov v modrých uniformách a štyri kusy žltých lietadiel. Goddard bol dosť zmätený a jeho svedectvo mu nikto neveril…V roku 1941 bolo však letisko už zrekonštruované, zamestnanci letectva presedlali z hnedých uniforiem na modré a britské stíhačky sa skutočne maľovali nažlto… Náhoda?

techeblog.com
techeblog.com

V decembri 2008 objavili v Číne hrobku, o ktorej verili, že je od uzatvorenia neporušená. Hrobka patrila Si Qingovi, ktorý v nej ležal celých 400 rokov. To, čo mal pri sebe ale archeológom vyrazilo dych. V hrobke totiž našli malý kúsok kovu tvarovaný podobne ako dnešné hodinky, ktorý ukazoval čas 10.06 a na druhej strane mal vyryté slovo „Swiss”… Ako sa v tak starej neporušenej hrobke mohli objaviť švajčiarske hodinky?

spiritscience.net
spiritscience.net

V roku 1901 sa vo Francúzskom Versailles odohral prípad, keď sa dve ženy presunuli v čase asi o 100 rokov do minulosti. Dve seriózne anglické profesorky podnikli výlet do známeho francúzskeho komplexu. Cestou k zámku Malý Trianon však v parku zablúdili. Podľa výpovedí oboch žien cítili zvláštnu zmenu ovzdušia a po chvíli natrafili na prvých ľudí. Boli však zvláštne oblečení, akoby z 18. storočia. Na svojej ceste dokonca stretli vojakov v uniformách Švajčiarskej gardy, ktorí tam nemali čo robiť. Keď sa konečne dostali k zámku, všetko bolo znova v normále… Či išlo iba o výmysel dvoch žien, alebo nie, nebolo nikdy preukázané.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )